W tej niewielkiej książeczce mamy kolejną (bardzo udaną, trzeba dodać) próbę zmierzenia się z różnicami między męską i żeńską częścią świata oraz problemami, które z tych odmienności wynikają. To poruszenie tak ważnych kwestii jak: „Dlaczego on nie zadzwonił, choć obiecał?”; „Co znów zrobiłam źle?”; „Dziewczyna, z którą go widziałaś, to tylko koleżanka”; co on miał na myśli mówiąc „Potrzebuję więcej przestrzeni”. Greg Behrendt, głos męskiej części populacji, jest w swoim mniemaniu głosem rozsądku, mającym za cel ułatwić życie kobietom poprzez przeprowadzenie terapii szokowej, pozbawienie pań złudzeń, nauczenie zaprzestania ciągłego usprawiedliwiania swoich partnerów, co prowadzi wyłącznie do narastającego poczucia unieszczęśliwienia i zamartwiania się. Ta pozycja to trochę poradnik, ale taki z przymrużeniem oka, po który sięga się z prawdziwą przyjemnością, a trochę jak rubryka z cyklu „Napisz do redakcji”, a wszystko stanowi rozwinięcie teorii autora, że mężczyźni składają się wyłącznie z damskich
usprawiedliwień. Autor wydaje się momentami zimnym, cynicznym samcem, nieczułym na kłopoty pań, ale jest to niewątpliwie część zamysłu towarzyszącego tej lekturze – Behrendt prowokuje, jest surowy, stanowczy, chwilami bezwzględny, nie pozostawia wątpliwości co do własnej nieomylności.
Czy jego nauki nie pójdą w las? Trudno powiedzieć. Nie jest przecież łatwo przyjąć kubeł zimnej wody na głowę, a marzenia o idealnym partnerze, tym przysłowiowym księciu na białym rumaku są w końcu bardzo często nieodzowną częścią kobiecej natury. W przedstawionych w książce przykładach wiele czytelniczek odnajdzie choćby fragment problemów, jakie miały ze swoimi mężczyznami, zaś cała wiedza nagromadzona w tej pozycji mimo często poważnej tematyki okraszona została żartobliwo-ironicznym komentarzem, który może trafić do odbiorcy bardziej, niż jakikolwiek naukowy poważny wywód. Głos kobiecy w tej książce pochodzący od Liz Tuccillo próbującej łagodzić szydzące stanowisko swojego kolegi to świetne dopełnienie tej zabawnej, ale momentami zmuszającej do zastanowienia lektury.