Trwa ładowanie...
d1p6hb2
20-09-2023 12:20

Kobieta z niebieską gwiazdą

książka
Oceń jako pierwszy:
d1p6hb2
Kobieta z niebieską gwiazdą
Tytuł oryginalny

The Woman with the Blue Star

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Oparta na faktach historia niezwykłej przyjaźni z okresu II wojny światowej.
Sadie Gault ucieka z likwidowanego przez nazistów krakowskiego getta i chroni się w kanałach ściekowych. Ella Stepanek żyje w całkiem innym świecie. Jej matka kolaboruje z Niemcami, więc stać je na wszystko. Dziewczyna całymi dniami martwi się tylko o to, czy jej narzeczony wróci z frontu.
Pewnego dnia Ella przez przypadek odkrywa żyjącą w kanałach Sadie. Od tej pory każda ich decyzja może skazać je na śmierć lub… przynieść ocalenie.
Zainspirowana prawdziwą historią powieść, napisana z dwóch przeplatających się perspektyw (Elli i Sadie), stała się bestsellerem w osiemnastu krajach.
„Powieść Pam Jenoff to historia niewiarygodnej, niebezpiecznej przyjaźni, zawiązanej w czasach II wojny światowej. To świadectwo tego, jak daleko posuniemy się, aby chronić więzi z naszą biologiczną rodziną, a do czego jesteśmy zdolni dla osób, które zaczynamy uważać za rodzinę mimo braku więzi krwi. Powieść zostawi was na koniec bez tchu.”
Jodi Picoult
„Pam Jenoff spędziła dwa lata w Krakowie, pracując w administracji. Poznała to miasto od podszewki, a swoją wiedzę o Polsce z doskonałym rezultatem wykorzystała w tej pięknej powieści. Ta książka wciąga tym bardziej, że nawiązuje do prawdziwej historii.”
„The Washington Post”

Kobieta z niebieską gwiazdą
Numer ISBN

978-83-65928-05-4

Wymiary

135x215

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

368

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p6hb2
d1p6hb2
d1p6hb2
d1p6hb2