Trwa ładowanie...
d4aukmf
29-05-2012 00:00

Dziedzictwo

książka
Oceń jako pierwszy:
d4aukmf
Dziedzictwo
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

„Sprawnie napisana opowieść o nieśmiertelnej miłości, niewyobrażalnej stracie i piętnie, jakie przeszłość odciska na teraźniejszości”.
Publishers Weekly

WIELKA, NAMIĘTNA MIŁOŚĆ W DRAMATYCZNYCH CZASACH WOJNY.

Dwoje niezależnych prawników, Charlotte Gold i Jack Warrington, zakochuje się w sobie, pracując nad niezwykłą sprawą bogatego finansisty Rogera Dykmansa, oskarżonego o udział w zbrodniach wojennych.

Oskarżony nie chce się bronić. Ujawnia jedynie, że dowód jego niewinności kryje się w zabytkowym zegarze ostatnio widzianym w nazistowskich Niemczech. Akcja rozgrywa się na terenie Filadelfii, Niemiec, Polski i Włoch. Tajemnicę zegara ujawniają historie jego kolejnych właścicieli: młodego żydowskiego małżeństwa walczącego o godne życie w Bawarii na przełomie XIX i XX wieku, żyjących w politycznej zawierusze Republiki Weimarskiej, i Rogera, który w dramatycznych okolicznościach zaznaje gorącej, lecz zakazanej miłości.

Czy Charlotte i Jackowi uda się udowodnić, że Dykmans jest niewinny? Czy zwalczą demony własnej przeszłości i pozwolą rozkwitnąć uczuciu, które ich łączy?

„Pam Jenoff subtelnie dzierga inteligentną i intrygującą opowieść. Z wielkim talentem i pasją opisuje historie miłosne, a tempo akcji odmierza cykanie zegara, w którym kryją się rozwiązania wszystkich zagadek.
Kate Furnivall
„Ambitna, wciągająca powieść, której kolorytu dodaje wciąż żywa historia holocaustu”.
The Philadelphia Inquirer

Dziedzictwo
Numer ISBN

978-83-7778-163-0

Wymiary

130x195

Gatunek

Powieści i opowiadania,Romans

Oprawa

1

Liczba stron

264

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aukmf
d4aukmf
d4aukmf