Klin Wydawnictwo
Głównym celem Wydawnictwa Klin jest promocja twórczości Joanny Chmielewskiej. W ofercie znajdują się także książki trzech innych autorek.
Wydawnictwo Klin - powstanie
Wydawnictwo Klin pojawiło się na rynku w połowie 2009 r. Jest to jednoosobowa działalność prywatna, prowadzona przez Małgorzatę Gawlińską. Obecnie siedziba wydawnictwa Klin znajduje się na przedmieściach Warszawy w Mysiadle na ul. Wiosennej. Wcześniej znajdowała się w samej stolicy.
Książki wydawane przez Klin można kupić w księgarniach "Świat Książki". Dystrybucję internetową prowadzi natomiast Firma Księgarska Olesiejuk.
Wydawnictwo Klin - działalność
Motorem do działania wydawnictwa jest promowanie twórczości Joanny Chmielewskiej, uznanej za pierwszą damę polskiego kryminału. To właśnie do jej pierwszej powieści, "Klinu", wydanego w 1964 r., nawiązuje nazwa wydawnictwa.
W ramach Klinu pojawiają się także książki innych autorów, zaaprobowanych przez Chmielewską.
Dewizą wydawnictwa jest promowanie "pogodnej twórczości literackiej", która "z dystansem i przymrużeniem oka opisuje współczesną rzeczywistość".
Oferta Wydawnictwa Klin obejmuje:
- kryminały;
- poradniki;
- biografie;
- książki dla dzieci;
- książki dla młodzieży.
Wydawnictwo Klin - autorzy
W ramach Wydawnictwa Klin znajdują się książki autorstwa:
- Joanny Chmielewskiej - zmarłej w 2013 r., z wykształcenia architekt (główna bohaterka "Klinu" także jest architektem), twórczyni zabawnych intryg z wątkami kryminalnymi; napisała m.in.: "Wszyscy jesteśmy podejrzani", "Zbrodnia w efekcie" czy cykl dla dzieci "Pafnucy - opowieści o dobrym niedźwiedziu";
- Ewy Barańskiej - zmarłej w 2017 r. laureatki kilku nagród literackich, chętnie podejmującej tematy bliskie młodzieży oraz promującej w swoich książkach podstawowych wartości; napisała m.in. "Szczęście urojone", „Żegnaj Jaśmino”, „Z kim płaczą gwiazdy” i „Karla M.”;
- Jadwigi Bryczkowskiej - emerytowanej matematyk i prawniczki, której debiut pisarski miał miejsce w 2015 r. za sprawą powieści "Sezam tajemnic"; napisała także "Papieski manuskrypt";
- Marty Węgiel - absolwentki filologii polskiej, dziennikarki, scenarzystki i dokumentalistki; jej debiutem pisarskim było opowiadanie pt. "Jak wytrzymać z Joanną Chmielewską"; napisała także "Pensjonat z gangsterem w tle" i "Przypadki blondynki czyli...".
Rok powstania | 2009 |
Adres | ul. Bruzdowa 117H |
Kod i miasto | Warszawa |
Numer telefonu | 501 686 786 |
Podziel się opinią
Komentarze