Trwa ładowanie...
dxdhjhe

Klin Wydawnictwo

facebook.com
Źródło: facebook.com

Głównym celem Wydawnictwa Klin jest promocja twórczości Joanny Chmielewskiej. W ofercie znajdują się także książki trzech innych autorek.

Wydawnictwo Klin - powstanie

Wydawnictwo Klin pojawiło się na rynku w połowie 2009 r. Jest to jednoosobowa działalność prywatna, prowadzona przez Małgorzatę Gawlińską. Obecnie siedziba wydawnictwa Klin znajduje się na przedmieściach Warszawy w Mysiadle na ul. Wiosennej. Wcześniej znajdowała się w samej stolicy.

Książki wydawane przez Klin można kupić w księgarniach "Świat Książki". Dystrybucję internetową prowadzi natomiast Firma Księgarska Olesiejuk.

Wydawnictwo Klin - działalność

Motorem do działania wydawnictwa jest promowanie twórczości Joanny Chmielewskiej, uznanej za pierwszą damę polskiego kryminału. To właśnie do jej pierwszej powieści, "Klinu", wydanego w 1964 r., nawiązuje nazwa wydawnictwa.
W ramach Klinu pojawiają się także książki innych autorów, zaaprobowanych przez Chmielewską.

Dewizą wydawnictwa jest promowanie "pogodnej twórczości literackiej", która "z dystansem i przymrużeniem oka opisuje współczesną rzeczywistość".

Oferta Wydawnictwa Klin obejmuje:

  • kryminały;
  • poradniki;
  • biografie;
  • książki dla dzieci;
  • książki dla młodzieży.

Wydawnictwo Klin - autorzy

W ramach Wydawnictwa Klin znajdują się książki autorstwa:

  • Joanny Chmielewskiej - zmarłej w 2013 r., z wykształcenia architekt (główna bohaterka "Klinu" także jest architektem), twórczyni zabawnych intryg z wątkami kryminalnymi; napisała m.in.: "Wszyscy jesteśmy podejrzani", "Zbrodnia w efekcie" czy cykl dla dzieci "Pafnucy - opowieści o dobrym niedźwiedziu";
  • Ewy Barańskiej - zmarłej w 2017 r. laureatki kilku nagród literackich, chętnie podejmującej tematy bliskie młodzieży oraz promującej w swoich książkach podstawowych wartości; napisała m.in. "Szczęście urojone", „Żegnaj Jaśmino”, „Z kim płaczą gwiazdy” i „Karla M.”;
  • Jadwigi Bryczkowskiej - emerytowanej matematyk i prawniczki, której debiut pisarski miał miejsce w 2015 r. za sprawą powieści "Sezam tajemnic"; napisała także "Papieski manuskrypt";
  • Marty Węgiel - absolwentki filologii polskiej, dziennikarki, scenarzystki i dokumentalistki; jej debiutem pisarskim było opowiadanie pt. "Jak wytrzymać z Joanną Chmielewską"; napisała także "Pensjonat z gangsterem w tle" i "Przypadki blondynki czyli...".
dxdhjhe
Klin Wydawnictwo
Rok powstania

2009

Adres

ul. Bruzdowa 117H

Kod i miasto

Warszawa

Numer telefonu

501 686 786

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxdhjhe
dxdhjhe
dxdhjhe