Trwa ładowanie...
d4f0ehx

Kamień węgielny. Mój bunt przeciw hipokryzji Kościoła

książka
d4f0ehx
Oceń jako pierwszy:
Kamień węgielny. Mój bunt przeciw hipokryzji Kościoła
Tytuł oryginalny

La prima pietra. Io, prete gay, e la mia ribellione all’ipocrisia della Chiesa

Rok wydania
Wydawnictwo
000A928A_original_DED6BB172D9DEB76.jpg
Inne

Kamień węgielny kładzie się jako pierwszy - to na nim opiera się cała konstrukcja budynku. Coming out Krzysztofa Charamsy, do którego doszło w październiku 2015 roku, jest kamieniem węgielnym w jego życiu. W pełnym rozkwicie kariery teologicznej na najwyższych szczeblach w Watykanie Charamsa zdecydował się zdemaskować hipokryzję Kościoła katolickiego, instytucji, która od wieków używa seksu, aby zapewnić sobie władzę nad ludźmi. Przez nakazy, doktrynę i spowiedź Kościół reglamentuje radosne przeżywanie tego podstawowego wymiaru egzystencji. Wymusza na kobietach podporządkowanie się mężczyznom, a osoby homoseksualne dyskryminuje, traktuje jak trędowatych, wyniszcza. Unieszczęśliwia ludzi. Wszystko to skrywane jest pod płaszczykiem utkanym z hipokryzji, ponieważ, według Charamsy, głęboko homofobiczne katolickie duchowieństwo samo w dużej mierze składa się z homoseksualistów. Ludzie Kościoła, których seksualność jest stłumiona lub zepchnięta do podziemi, zmuszeni do respektowania nienaturalnego nakazu celibatu,
nierzadko realizują swoje potrzeby dokonując czynów pedofilskich i innych nadużyć. Charamsa w Kamieniu węgielnym pragnie wstrząsnąć sumieniami i położyć podwaliny pod niezbędną odnowę Kościoła katolickiego, w który wciąż jeszcze chce wierzyć. Kościół, aby mógł dalej istnieć, musi wreszcie uwzględnić wyniki badań naukowych i zacząć szanować wszystkich ludzi niezależnie od ich orientacji seksualnej.

Książka oryginalnie wydana w języku włoskim została już przetłumaczona na francuski, hiszpański i portugalski - i oprócz Włoch ukazała się w Hiszpanii, Brazylii i Francji.

d4f0ehx
Kamień węgielny. Mój bunt przeciw hipokryzji Kościoła
Numer ISBN

978-83-65369-83-3

Wymiary

145x205

Gatunek

Powieści i opowiadania

Liczba stron

300

Podziel się opinią

Share
d4f0ehx
d4f0ehx
d4f0ehx
d4f0ehx