Trwa ładowanie...
d3dnwd2

Julia Quinn

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Julia Quinn zawsze chciała być lubiana i dlatego nie wybrała studiów prawniczych. Z zamiłowaniem jeździ po całym świecie na spotkania z czytelniczkami i fankami. Mówi o sobie, że przeczy mitowi, iż inteligentne kobiety nie czytają, ani tym bardziej nie piszą romansów.

Julia Quinn – życiorys

Julie Cotler jest córką pisarza książek dla dzieci, Steve'a Cotlera. Przyszła na świat w 1970 toku, a po rozwodzie rodziców z Nowej Anglii przeprowadziła się do Kalifornii. Już w dzieciństwie broniła przez ojcem rodzaju czytanej literatury, tłumacząc, że w przyszłości sama będzie taką pisać. Pod koniec studiów na Harvardzie (historia sztuki) stwierdziła, ze nie wie, co chce robić w życiu, więc wybrała medycynę na Yale. W tym samym czasie napisała dwie powieści, o których wydanie walczyły dwa amerykańskie wydawnictwa. Kilka urlopów naukowych i napisanych książek później Julie Cotler porzuciła medycynę na rzecz kariery pisarskiej.

Obecnie pod pseudonimem Julia Quinn autorka zajmuje czołowe miejsca bestsellerów ”New York Timesa”. W 2001 roku wystąpiła w programie telewizyjnym ”Najsłabsze ogniwo”, wykazała się rozległą wiedzą i zgarnęła główną wygraną (79 tys. dolarów). Należy do prestiżowego Romance Writers of America's Hall of Fame. Julia Quinn mieszka z rodziną w USA. Jej mężem jest Paul Pottinger, którego nazwisko przejęła po ślubie i to jemu dedykuje praktycznie każdą z książek.

Julia Quinn – książki i nagrody

Julia Quinn jest niezwykle lubianą także poza Stanami Zjednoczonymi autorką romansów historycznych, której liczne powieści przetłumaczono na świecie już na 29 języków, a pozycje sprzedają się w milionowych nakładach. Od 1994 roku nieprzerwanie tworzy kreacje niezapomnianych postaci, a akcję wzbogacają żywe dialogi i błyskotliwa narracja. Na polskim rynku książki Quinn można nabyć m.in. dzięki Amber Wydawnictwo Sp. z o.o. Autorka pisze również z Connie Brockway oraz Eloisą James. W 2018 roku oficjalnie ogłoszono, że jedną z serii książek Julii Quinn zakupił Netflix.

Postrzegającą siebie jako feministkę Julię Quinn uwielbia amerykańska prasa. Jest ona laureatką najważniejszych literackich nagród branżowych, w tym kilkukrotnie RITA Award.

d3dnwd2

Podziel się opinią

2
Share
d3dnwd2
d3dnwd2
d3dnwd2
d3dnwd2