Trwa ładowanie...
d1or4x0

Jørn Lier Horst

Jørn Lier Horst był policjantem w Norwegii Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Jørn Lier Horst stworzył udaną postać Williama Wistinga. Mistrz kryminału i sensacji z powodzeniem tworzy powieści już od kilkunastu lat, a ich wiarygodność popiera wieloletnim doświadczeniem w zawodzie policjanta. Pisarza uwielbiają i doceniają miliony czytelników każdym wieku.

Jørn Lier Horst – życiorys

Jørn Lier Horst przyszedł na świat w Norwegii. Jest typowym człowiekiem orkiestrą, studiował bowiem filozofię, psychologię oraz kryminologię. Pracował jako policjant, a od września 2013 roku zajmował stanowisko szefa wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold. Obecnie pisze już na pełen etat, jest również dramaturgiem i tworzy przedstawienia dla Teater Ibsen. Jørn Lier Horst mieszka z żoną Beate w okolicach Larviku, gdzie pisarz umiejscowił także część akcji swoich książek.

Jørn Lier Horst – kariera pisarska i nagrody

W 2004 roku Jørn Lier Horst zadebiutował na rynku literackim powieścią kryminalną opartą na prawdziwych wydarzeniach. Autor świetnie sprzedaje się w całej Europie, jest tłumaczony na wiele języków, w tym polski, a jego fenomen tłumaczą wierne odwzorowywanie szczegółów, merytoryczna dokładność zauważalna w treści, wartka akcja. Pisarza reprezentuje obecnie rodzima Salomonsson Agency.

Jørn Lier Horst jest m.in. laureatem norweskiej Nagrody Rivertona (2013), The Petrona Award (2016) za najlepszą skandynawską powieść, skandynawskiej Glass Key Award oraz szwedzkiej Martin Beck Award.

Jørn Lier Horst – książki

Jørn Lier Horst jest ojcem znanej także na naszym rynku serii o policjancie Williamie Wistingu, która w samej jego ojczyźnie sprzedała się w przeszło 1,5 mln egzemplarzach. Ponadto Norweg jest autorem dwóch serii: CLUE dla dzieci w wieku 9-12 lat oraz ”Biuro Detektywistyczne Numer 2” dla dzieci w wieku 6-9 lat, którą to stworzył we współpracy z nagradzanym ilustratorem, Hansem Jørgenem Sandnesem. W Polsce Jørn Lier Horst wydawany jest chociażby przez ”Smak Słowa Agencja Wydawnicza” czy ”Media Rodzina Harbor Point Sp. z o. o.” z siedzibami w Sopocie i Poznaniu.

d1or4x0
Jørn Lier Horst
Data urodzenia

27.02.1970

Miejsce urodzenia

Bamble, Telemark, Norwegia

Bibliografia

Podziel się opinią

1
Share
d1or4x0
d1or4x0
d1or4x0
d1or4x0