Trwa ładowanie...
d2rhuuw
d2rhuuw

Jaskiniowiec

książka
Oceń jako pierwszy:
Jaskiniowiec
Tytuł oryginalny

Hulemannen

Rok wydania
000728B1_original_49486F36355C1F9F.jpg
Inne

Jaskiniowiec to najnowsza książka norweskiego pisarza Jørna Liera Horsta, specjalisty od powieści kryminalnych. Na fali popularności innych skandynawskich autorów morderczych historii, Horts musiał się wreszcie doczekać przekładu swoich książek na język polski. Jaskiniowiec to pierwszy tytuł tego autora, który możemy przeczytać w naszym rodzimym języku. Z czasem pojawią się pewnie kolejne tłumaczenia, bo Jaskiniowiec cieszy się u nas sporym uznaniem czytelników.

Zaledwie trzy domy dalej od mieszkania policjanta Williama Wistinga zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, który przez cztery miesiące siedział martwy przed migającym ekranem telewizora. Nic nie wskazuje na to, aby jego śmierć była wynikiem przestępstwa. Viggo Hansen był człowiekiem, na którego za życia nikt nie zwracał uwagi, więc jego śmierć również nie wzbudza sensacji i nie trafia na czołówki gazet.

A jednak z jakiegoś powodu ta sprawa budzi ciekawość córki Wistinga, która jest dziennikarką. Line postanawia napisać artykuł: portret zupełnie nieznanej osoby. Kiedy Line rozpoczyna swoje dziennikarskie śledztwo, policja otrzymuje zgłoszenie o odnalezieniu kolejnych zwłok, tym razem na miejscu wycinki lasu.

Wygląda na to, że ciało musiało tam leżeć przez długi czas. Na zwłokach mężczyzny zostaje ujawniony niezwykły ślad. Wkrótce policja organizuje zakrojoną na szeroką skalę obławę – jedną z największych w historii Norwegii. Jedyne, co mogłoby popsuć szyki śledczym to nadgorliwi dziennikarze…Tym razem śmierć składa wizytę sąsiadowi Wistinga.

Jaskiniowiec
Numer ISBN

978-83-62122-73-8

Wymiary

145x250

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

3

Liczba stron

336

Podziel się opinią

Share
d2rhuuw
d2rhuuw
d2rhuuw
d2rhuuw