Trwa ładowanie...
d2eryui

Joanna Najfeld

wykop.pl
Źródło: wykop.pl

Joanna Najfeld jest polską dziennikarką, publicystką związaną z ruchem narodowym i środowiskiem czasopisma Fronda. Najfeld urodziła się w 1982 roku, a z wykształcenia jest filologiem angielskim.

Joanna Najfeld – poglądy

Joanna Najfeld wspiera tradycyjną instytucję Kościoła Katolickiego oraz stoi na straży chrześcijańskiej moralności. Wśród kolegów i koleżanek dziennikarzy, Najfeld jest uznawana za przedstawicielkę konserwatywnego feminizmu pro-life. Jej poglądy na temat aborcji, godności kobiet i homoseksualizmu spotykają się z krytycznym zdaniem feministek i środowisk LGBT.

Joanna Najfeld – działalność

O Joannie Najfeld było głośno dzięki kampanii przeciwko dziennikarzom Machiny, której była współorganizatorką. Mowa o incydencie z 2006 roku – redakcja czasopisma Machina na swojej okładce umieściła postaćMatki Boskiej Częstochowskiej, z usuniętym pierwotnym wizerunkiem, a na jego miejsce wklejonym zdjęciem twarzy Madonny – popularnej piosenkarki pop. W sprawę przeciwko Machinie włączyła się również Rada Etyki Mediów, która potępiła ten akt.

Ponadto, Joanna Najfeld piastowała stanowisko rzecznika prasowego w poznańskiej filii stowarzyszenia KoLiber, a w 2006 roku była także współorganizatorką Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie.

W 2009 roku Wanda Nowickaoskarżyła Joannę Najfeld o pomówienie na jej temat, podczas programu w TVN 24. Najfeld oświadczyła wówczas, że Nowicka jest opłacana przez przemysł aborcyjny i antykoncepcyjny. Sprawa odbywała się za zamkniętymi drzwiami, na prośbę Ewy Nowickiej. Ostatecznie Joannę Najfeld sąd uniewinnił. Przebieg procesu oraz uzasadnienie wyroku jest utajnione – zgodnie z wolą Nowickiej.

Joanna Najfeld – publikacje

Joanna Najfeld ma na koncie jedną obszerną publikację, wydaną przez wydawnictwo Fronda. Jest to opis, głośnej na całą Polskę, sprawy z Lublina, która dotyczyła aborcji dokonanej w ciele 14-letniej Agaty, uczennicy gimnazjum (ciąża nie była wynikiem gwałtu, tylko świadomego współżycia z rok starszym chłopakiem).

Mowa tu o książce Agata. Anatomia manipulacji, wydanej w 2008 roku, która jest dziennikarskim dochodzeniem Joanny Najfeld i Tomasza Terlikowskiego. Kontrowersyjne wydarzenia były w rzeczywistości sporem ideowym pomiędzy środowiskami pro-life i kościołem katolickim, a środowiskami Gazety Wyborczej i Newsweeka. Sprawa zakończyła się tragicznie, gdyż w końcu dokonano aborcji w Gdańsku (Szpitale w Lublinie i Warszawie odmówiły przerwania ciąży).

Joanna Najfeld
Bibliografia
d2eryui

Podziel się opinią

7
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eryui
d2eryui
d2eryui