Trwa ładowanie...

Jerzy Owsiak o Tokarczuk. Obok jego słów nie da się przejść obojętnie

- Coś nieprawdopodobnie pięknego, fantastycznego, dającego ogromną dawkę radości naszym sercom, umysłom, naszym wyobrażeniom i pragnieniom - pisze Owsiak na Facebooku. Emocje wzięły górę. Tę chwilę zapamięta na długo nie tylko on.

Jerzy Owsiak o Tokarczuk. Obok jego słów nie da się przejść obojętnieŹródło: East News
d2ivv9j
d2ivv9j

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla. Podczas uroczystości padło wiele pięknych słów o Polce. Ale również w mediach społecznościowych roi się od pozytywnych komentarzy o noblistce. Wpis Owsiaka zdecydowanie zasługuje na uwagę.

Zobacz: Zobacz moment wręczenia nagrody

Owsiak pisze: - Po fantastycznych recenzjach wystąpienia Olgi w Sali Giełdy Akademii Szwedzkiej i teraz wręcz dotykalnie czujemy przyjaźń i akceptacje całej zgromadzonej na miejscu publiczności. Pamiętam, że tak było kiedy żona Lecha Wałęsy odbierała pokojową Nagrodę Nobla przyznaną jej mężowi. Cudownie jest sobie zapamiętać, że te rzadkie, ale ważne chwile związane z takimi wyróżnieniami mają ogromne, przeogromny ładunek pozytywnych myśli kierowanych w stronę Polski i Polaków.

Pokazał zdjęcie z Pol'and'Rock, którego Tokarczuk była ostatnio ważnym gościem.

d2ivv9j

- Rozmawiać z nią wtedy jeszcze jak z pisarką i kobietą, która dzieliła się swoimi odczuciami i przemyśleniami tu i teraz. Zdaję sobie sprawę, że od tej pory będzie miała przy każdym wystąpieniu publicznym ten ogromny i mam nadzieję bardzo przyjemny ciężar Nagrody Nobla. Co z jednej strony jest czymś przepotężnym i jedynym na świecie, a z drugiej strony już takiej Olgi Tokarczuk, jak mieliśmy w ASP, nie będzie - przyznaje.

Owsiak pisze też: - I taka mała dygresja – Czesław Miłosz otrzymał nagrodę Nobla w 1980 roku. Wisława Szymborska w 1996. Szybko sobie przypomnijcie kto wtedy był pierwszym sekretarzem, prezydentem, premierem, ministrem kultury. W obu przypadkach nie tak łatwo sobie to wszystko pokojarzyć. Za to naszych wspaniałych Noblistów historia nie zapomni nigdy! Także i dzisiaj. Nie zadawajmy sobie pytań dlaczego nie ma transmisji na głównym kanale telewizji publicznej, dlaczego minister kultury nie przeczytał, premier nie pogratulował, a prezydent nie przypiął medalu do piersi. Kompletnie jest to nieważne.

Po tym, jak ogłoszono, że Tokarczuk jest laureatką Nagrody Nobla, wystartowaliśmy w WP z akcją #GdybyNieKsiążka. Jerzy Owsiak także wziął w niej udział. Przeczytajcie, co wtedy nam powiedział.

d2ivv9j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ivv9j