Trwa ładowanie...
d3mfjfk

Jaś Kapela

Archiwum prywatne
Źródło: Archiwum prywatne

Jaś Kapela to kontrowersyjny poeta, prozaik i felietonista, który współpracuje z "Krytyką Polityczną".

Jaś Kapela – życiorys

Jan Kapela urodził się w 1984 roku w Warszawie. Ma czwórkę rodzeństwa. Jego matka, Teresa Kapela, jest działaczką katolicką. Jaś Kapela ukończył Zespół Szkół Ogólnokształcących Bednarska. Jest absolwentem filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jaś Kapela wygrał pierwszy organizowany w Polsce slam poetycki. Obecnie jest felietonistą w czasopiśmie o charakterze społeczno-politycznym "Krytyka Polityczna".

Jaś Kapela – wiersze

Jaś Kapela jako poeta zadebiutował w 2005 roku. Wydał odważny tomik wierszy "Reklama" z ramienia korporacji Ha!art. W tym wydawnictwie ukazał się również kolejny zbiór poetycki "Życie na gorąco" (2007), w którym autor łączy humor z dociekliwością. W 2017 roku pojawił się następny zbiór wierszy "Modlitwy dla opornych".

Jaś Kapela – książki

Jaś Kapela jako autor napisał kilka powieści:

  • "Stosunek seksualny nie istnieje" (2008) – to debiut prozatorski Jasia Kapeli, w którym autor przedstawia postaci dwóch studentów filologii polskiej, którzy muszą odnaleźć się we współczesnym świecie. Zarówno krytycy, jak i czytelnicy dostrzegają w książce humor oraz zabawę językiem;
  • "Janusz Hrystus" (2010) – opowieść o człowieku, który chciałby uratować świat, jednak boi się wychodzić z domu znajdującego się na strzeżonym osiedlu;
  • "Dobry troll" (2015) – głównym bohaterem powieści Jasia Kapeli jest Janusz Małolepszy, który boi się krytyki ze strony innych, jednocześnie sam obrażając uczucia ludzi.

Jaś Kapela jest autorem zbioru felietonów "Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu".

W przygotowaniu jest następna powieść "Polskie mięso, czyli jak zostałem weganinem i przestałem się bać".

d3mfjfk

Podziel się opinią

2
12

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mfjfk
d3mfjfk
d3mfjfk