Trwa ładowanie...
d3ofjtf

Jarosław Kret

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Jarosław Kret należy do czołówki polskich prezenterów pogody. W 2012 roku otrzymał ”Telekamerę”. Jarosław Kret należy m.in. do amerykańskiego Klubu Odkrywców, Kapituły Rycerzy ”Białej Wstążki”, jest także członkiem Rady Fundacji WWF Polska. Interesuje się zagadnieniami meteorologicznymi i zmianą klimatu, uczestniczy w konferencjach i sympozjach tematycznych. Pomimo dużej ilości zajęć Jarosław Kret znajduje czas na wrzucanie zdjęć na Instagram, co, jak przyznaje pogodynek, niezwykle go wciągnęło.

Jarosław Kret – biografia

Jarosław Kret jest absolwentem egiptologii na UW, studiował również archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę oraz kulturoznawstwo. Przebywał na stypendium na uniwersytecie w Kairze. Jarosław Kret pracuje jako dziennikarz od 1992 roku: pierwsze kroki stawiał w gazetach, następnie przyszła kolej na telewizję - ”Teleexpress” i ”Wiadomości” oraz programy autorskie ”Klub Podróżników” i ”Kino Klubu Podróżników”. Współtworzył polski ”National Geographic”, gdzie był redaktorem i fotoreporterem, prowadził ”Lato z Radiem” w Polskim Radiu, programy ”Od słów do głów”, ”Planeta według Kreta”, ”Podróże z barometrem”, ”Polska według Kreta”. Jarosław Kret wziął udział w telewizyjnych show ”Gwiazdy tańczą na lodzie” oraz ”Agent - Gwiazdy”, które podobno sabotował.

Od 2005 roku mamy okazję zapoznać się z książkami Jarosława Kreta. Jako miłośnik podróży dziennikarz przelewa swoje zainteresowania na papier i tak powstały m.in. ”Ziemia Święta”, ”Madagaskar”, ”Moje Indie” czy ”Mój Egipt”. Głos Jarosława Kreta został natomiast doceniony w 2010 roku, kiedy zaangażowano go do roli narratora w jednej z bajek dla dzieci oraz w filmie ”Ryś i spółka, czyli zwierzaki kontratakują” (do roli Krecika).

Jarosław Kret – brat bliźniak nie jest mu bliski

Jarosław Kret ma brata, Jacka Kreta, członka formacji muzycznej Poparzeni Kawą Trzy i konferansjera. Mężczyźni pozostają w konflikcie od kilku lat, co z uwagą obserwuje prasa bulwarowa. W jednym z wywiadów Jarosław Kret brata porównał do pasożytującej na drzewie huby, co tylko podsyciło zainteresowanie mediów znanymi bliźniakami. Smaczku sytuacji dodaje fakt, że bracia są na tyle podobni, że często ich się myli, co sprawia Jarosławowi Kretowi same problemy. Negocjacje matki mężczyzn nie skutkują i nie zamienili oni ze sobą słowa od prawie dekady.

Jarosław Kret i Beata Tadla – miłość w Telewizji Polskiej

Jarosław Kret w latach 90. miał żonę dziennikarkę, następnie był związany z Agatą Młynarską oraz reżyserką jego programów, Małgorzatą Kosturkiewicz, z którą ma syna, Franciszka. Ich współpraca zawodowa trwała kilkanaście lat, wyjeżdżali razem do Indii, Egiptu czy Izraela. Jarosław Kret ma w środowisku artystycznym opinię playboya i podoba się kobietom. O rozstaniach jego byłe już partnerki dowiadywały się zazwyczaj dopiero z wywiadów z Jarosławem Kretem w prasie.

Aktualnie Jarosław Kret jest od kilku lat szczęśliwie zakochany z wzajemnością. Spotyka się z dziennikarką radiową i telewizyjną, Beatą Tadlą, która była dwukrotnie zamężna i ma syna. Tworzą zgraną dziennikarską parę i wspólnie wychowują dziecko Beaty z poprzedniego związku z Radosławem Kietlińskim, szefem informacji kanału Polsat News. Razem mieszkają, pokazują się na spacerach, w restauracjach i na imprezach zawodowych, które wymagają obecności Jarosława Kreta lub Beaty Tadli.

d3ofjtf

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ofjtf
d3ofjtf
d3ofjtf