Trwa ładowanie...
d2ewsb3
18-03-2016 00:00

Jak zdobyto Dziki Zachód. Prawdziwa historia podboju

książka
Oceń jako pierwszy:
d2ewsb3
Jak zdobyto Dziki Zachód. Prawdziwa historia podboju
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Elibri
Źródło: Elibri

W 1803 roku młode Stany Zjednoczone weszły w posiadanie rozległego terytorium na zachód od rzeki Missisipi. Tak zwany Zakup Luizjany (Louisiana Purchase) otworzył drogę dla realizacji ostatniego i największego etapu w historii kolonizacji Ameryki Północnej – marszu na zachód, który rozpoczął się ponad sto lat wcześniej.

Książka Jak zdobyto Dziki Zachód to pasjonujący i błyskotliwy opis wielkiej przygody – procesu odkrywania i zasiedlania dzikich terytoriów leżących na zachód od rzeki Missisipi od pierwszych lat XIX stulecia. To opowieść o traperach i „odkrywcach ścieżek”, którzy przecierali szlaki przez nieogarnięte wzrokiem równiny i nieprzebyte góry, poszukiwaczach, którzy w 1849 roku wywołali słynną „gorączkę złota” w Kalifornii, królach bydła, kowbojach i rewolwerowcach. To historia dyliżansu pędzącego przez prerię, nieustraszonych kurierów poczty konnej "Pony Express" i transkontynentalnej kolei żelaznej. To także opowieść o zwykłych ludziach, którzy pakowali swój skromny dobytek na kryte płótnem wozy i rzucając wyzwanie niebezpieczeństwom na szlaku, wędrowali w poszukiwaniu lepszego życia.

To wreszcie opowieść o smutnym losie Indian, pierwotnych mieszkańców Ameryki, którzy stali na drodze pochodu białego człowieka i po latach krwawych walk zostali wydziedziczeni ze swojej ziemi.

Jak zdobyto Dziki Zachód. Prawdziwa historia podboju
Numer ISBN

978-83-11-14079-0

Wymiary

170x240

Gatunek

Historia powszechna

Oprawa

1

Liczba stron

328

Podziel się opinią

1
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ewsb3
d2ewsb3
d2ewsb3
d2ewsb3