Trwa ładowanie...
d25dl0p
d25dl0p

Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców

książka
Oceń jako pierwszy:
Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Tytuł oryginalny

Recovering from Emotionally Immature Parents

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Materiały prasowe

Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców

Kontynuacja bestselerowego podręcznika Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców

Dzieciństwo spędzone z nieczułymi, skupionymi na sobie i apodyktycznymi rodzicami pozostawia głębokie blizny emocjonalne, które sprawiają, że czujesz się osamotniony, masz trudności z wyrażaniem uczuć, nie potrafisz wyznaczać granic i nie radzisz sobie z budowaniem zdrowych relacji. Twoi coraz starsi rodzice wymagają od ciebie specjalnego traktowania i szacunku, jednocześnie drwią z twoich uczuć, ignorują potrzeby i podważają niezależność, a Ty nie wiesz, jak uwolnić się z sieci toksycznych relacji i zacząć żyć w zgodzie ze sobą.

Lindsay Gibson w swojej najnowszej książce pokazuje, że istnieją sposoby na wydostanie się spod wpływu szkodliwych i egoistycznych zachowań emocjonalnie niedojrzałych rodziców. Autorka opisuje skuteczne narzędzia, które pomogą zrozumieć emocjonalną niedojrzałość i pokażą, jak się przed nią bronić, oraz uczy, jak przekształcić niezdrową relację bez poświęcania własnej integralności. Wskazówki zawarte w tej książce ułatwią ci wyznaczanie granic, wzmocnią samoświadomość i pomogą odzyskać możliwość podążania własną drogą życiową.

Dzięki tej książce:

- poznasz przyczyny niedojrzałości emocjonalnej i cechy charakterystyczne jednostki niedojrzałej

- nauczysz się nazywać i opisywać cechy i zachowania wynikające z niedojrzałości emocjonalnej

- poznasz sposoby reagowania na zachowania osób niedojrzałych emocjonalnie oraz skutecznego wyznaczania granic

- dowiesz się jak odzyskać pewność siebie i wzmocnić swoją niezależność

LINDSAY C. GIBSON jest psychologiem klinicznym prowadzącym prywatną praktykę. Specjalizuje się w terapii indywidualnej skierowanej do dorosłych dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jest autorką bestsellerowej książki Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców, a także publicystką czasopisma „Tidewater Women”. W przeszłości pracowała jako wykładowca psychologii w College of William and Mary oraz na uniwersytecie Old Dominion. Lindsay Gibson mieszka i pracuje w Virginia Beach.

Prezentując studia przypadków, interaktywne ćwiczenia oraz obszerną Kartę Praw, Gibson dodaje osobom wychowanym przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców wiary i siły potrzebnych do tego, by w pełni odzyskać swoje prawdziwe „ja”.

Kenneth A. Siegel, PhD, psycholog kliniczny

„Tym, których życie toczyło się w cieniu cierpienia ich rodzica autorka uświadamia, że są teraz kimś zupełnie innym, niż kiedyś im wpajano. Daje nam przyzwolenie na to, byśmy zostawili problemy naszych rodziców im samym – i uwolnili się od odpowiedzialności za ich myśli, uczucia i zachowania.

Pamela Brewer, PhD, psychoterapeutka

Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Numer ISBN

978-83-233-4891-7

Wymiary

155x230

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

272

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d25dl0p
d25dl0p
d25dl0p
d25dl0p
d25dl0p