Trwa ładowanie...

Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński na żywo. Oglądaj w WP

Ruszyła pierwsza edycja BookTargu. Wyjątkowego wydarzenia dla miłośników literatury, które z powodu pandemii odbywa się wirtualnie. Jedną z atrakcji są bezpośrednie transmisje spotkań z ponad 40 autorami. Dzięki WP już teraz możecie być świadkami niecodziennej rozmowy Jacka Dukaja z Tomaszem Bagińskim.

Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński na żywo. Oglądaj w WPŹródło: Materiały prasowe
d368h8t
d368h8t

Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński to twórczy duet stojący m.in. za nominowaną do Oscara "Katedrą" czy nowym serialem Netfliksa "Kierunek: noc". W rozmowach z WP obaj twórcy mówili, że mają na warsztacie kolejne projekty do zrealizowania. I niewykluczone, że wkrótce obejrzymy kolejne ekranizacje prozy Dukaja. Na BookTargu tematem przewodnim ich rozmowy ma być przenikanie się świata literatury i filmu.

Oglądaj transmisję rozmowy Jacka Dukaja i Tomasza Bagińskiego na BookTargu:

Jacek Dukaj w duecie z Tomaszem Bagińskim, Mario Escobar, Trudi Canavan, Blanka Lipińska, Wojciech Chmielarz, Alek Rogoziński czy Katarzyna Bonda - to kilkoro spośród ponad 40 autorów, których będzie można spotkać wirtualnie podczas pierwszej edycji BookTargu. W programie znalazła się też pierwsza audio superprodukcja Remigiusza Mroza na żywo.

Wydarzeniu towarzyszy konferencja branżowa na tematy związane z prowadzeniem działalności w czasach kryzysu. W tym samym czasie wystartuje też akcja charytatywna "Wsparcie dla kultury", której celem jest pozyskanie funduszy na zapomogi Unii Literackiej dla twórców w ciężkiej sytuacji materialnej spowodowanej pandemią. Dodatkowo, organizatorzy BookTargu - Allegro, Legimi i Lubimyczytać.pl - wesprą Fundację Wisławy Szymborskiej kwotą 50 tys. złotych.

BookTarg to prawdziwe święto literatury i dowód na to, że mimo kłopotów spowodowanych pandemią, branża wydawnicza potrafi walczyć o podtrzymanie zainteresowania czytelników. W programie największych wirtualnych targów książki, które odbywają się na stronie booktarg.pl i na fanpage wydarzenia od 21 do 24 maja, znalazły się spotkania z autorami, panele dyskusyjne, webinaria dotyczące tarczy antykryzysowej czy tego, jak rozpocząć sprzedaż przez internet, a także wirtualne stoiska targowe ze specjalnymi ofertami sprzedawców.

d368h8t

BookTarg to wspólna inicjatywa Allegro, Legimi i Lubimyczytać.pl, które solidarnie postanowiły wykorzystać nowoczesne narzędzia, zaangażowanie ludzi i doświadczenie, aby zapełnić lukę po takich wydarzeniach jak Warszawskie Targi Książki. Patronat nad targami objęła Polska Izba Książki oraz Warszawskie Targi Książki.

W BookTarg bierze udział około 80 wydawnictw, a także księgarnie zarówno stacjonarne jak i internetowe, które podobnie jak w przypadku tradycyjnych targów, prowadzą sprzedaż w ramach wirtualnych stoisk na stronie www.allegro.pl/zobacz/booktarg. To okazja do zakupu książek w atrakcyjnych cenach, w większości z darmową dostawą w ramach usługi SMART!, która jest obecnie dostępna dla wszystkich kupujących.

Z kolei Legimi przygotowało akcję "ebook za darmo", w ramach której osoby zapisujące się na newsletter na stronie booktarg.pl w terminie do 24 maja otrzymają możliwość czytania (a w przypadku niektórych tytułów również słuchania) książek w aplikacjach Legimi.

d368h8t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d368h8t