Trwa ładowanie...
d10qjhk
d10qjhk

Indonezja itd. Studium nieprawdopodobnego narodu

książka
Oceń jako pierwszy:
Indonezja itd. Studium nieprawdopodobnego narodu
Tytuł oryginalny

Indonesia Etc

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Indonezja itd. Studium nieprawdopodobnego narodu
Materiały prasowe

Indonezja to nie tylko jedno z największych państw świata, zwane azjatyckim tygrysem, ale także zapierająca dech w piersiach mozaika języków, ludów i tradycji. Rozrzucona na ponad 13 tysiącach wysp oszałamia turystów kolorytem, gościnnością, różnorodnością, ale przede wszystkim niezwykłym sposobem bycia Indonezyjczyków.

Elisabeth Pisani przez blisko 25 lat była dziennikarką Reutersa i prowadziła w Indonezji badania dotyczące epidemii HIV. Zdobywała informacje od ulicznych sprzedzawców i transseksualistów, rozmawiała z członkami władz i elitami kraju. Przejechała ponad 26 tysięcy kilometrów, docierając do zapadłych wiosek, gdzie w cieniu drzew goździkowych wciąż wróży się z wnętrzności kur, gości zaprasza się na herbatę w towarzystwie zmarłej babci, a kobiety sprzedawane są mężowi za kilkanaście sztuk bydła.

Powstała fascynująca książka o jednym z najmniej znanych krajów świata.

"Indonezja itd." znalazła się na liście najlepszych książek non-fiction 2014 roku „The Economist” oraz „The Wall Street Journal”.

„Rozpuszczanie się w obcej przestrzeni ma niepowtarzalny smak. Autorka opisuje to reporterskie doświadczenie, ale jej książka to przede wszystkim świetny przewodnik po kulturze kraju położonego na ponad trzynastu tysiącach wysp. Aż by się chciało zarzucić plecak na ramiona i czytać te historie gdzieś w autobusie na Celebesie, w pociągu na Jawie, na promie na Papuę.” Andrzej Muszyński
„Radosna, wspaniała przygoda. Dzięki "Indonezji itd." zafascynujesz się zarówno autorką, jak i w krajem, który opisuje.” Pallavi Aiyar, „Los Angeles Review of Books”
„ Książka Pisani będzie świetnym towarzyszem każdego, kto planuje odwiedzić Indonezję.” Misha Glenny, „Guardian”

Indonezja itd. Studium nieprawdopodobnego narodu
Numer ISBN

978-83-8191-108-5

Wymiary

133x215

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

456

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d10qjhk
d10qjhk
d10qjhk
d10qjhk
d10qjhk