Trwa ładowanie...
d6vaeu3

Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę

książka
d6vaeu3
Oceń jako pierwszy:
Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
978-83-281-0570-6.jpg
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Podróż przez życie i kariera Zlatana zaczyna się w Malmo na południu Szwecji, gdzie przyszedł na świat i dorastał w trudnych warunkach, w rozbitej rodzinie, niejednokrotnie doświadczając głodu i poniżenia ze strony rówieśników. To tutaj w biednej dzielnicy emigrantów, na boisku zwanym „boiskiem Cyganów” zaczął swoją przygodę z piłką nożną. Do pierwszego klubu piłkarskiego wstąpił mając 6 lat, wtedy też ukradziono mi jego największy skarb - rower BMX, co spowodowało, że on sam zaczął kraść. Jednakże pasja, jaką stał się futbol, zdołała go uratować. W wieku 19 lat wyruszył w świat, aby przez Holandię, Włochy, Hiszpanię i Francję zawędrować na piłkarski szczyt.
Opowieść o młodym piłkarzu jest pasjonująca nie tylko ze względu na niezwykłą historię zawodnika, ale też dzięki doskonale poprowadzonej narracji. Aż kipi od emocji, a cała historia jest ubarwiona prowadzonymi przez bohaterów dialogami, zabawnymi anegdotami z życia Ibrahimovicia oraz licznymi ciekawostkami i zdjęciami.
Ta historia, jak żadna inna, daje dzieciom nadzieję i pokazuje, że nawet z pogmatwanego, trudnego dzieciństwa, można się wyzwolić. I że to zależy tylko OD NAS SAMYCH.

d6vaeu3
Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę
Numer ISBN

978-83-281-0570-6

Wymiary

170x240

Gatunek

Biografie i autobiografie,Sport

Oprawa

6

Liczba stron

192

Podziel się opinią

Share
d6vaeu3
d6vaeu3
d6vaeu3
d6vaeu3
d6vaeu3