Trwa ładowanie...
d2wnz8l

Hyperion 2. Upadek Hyperiona

książka
d2wnz8l
Oceń jako pierwszy:
Hyperion 2. Upadek Hyperiona
Tytuł oryginalny

The Fall of Hyperion

Rok wydania
Wydawnictwo
9978-83-7480-584-1.jpg
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona jednak, być może, metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów będzie mógł przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali muszą zginąć.

Nazwa powieści jak i pomysł zostały przez Simmonsa zaczerpnięte z twórczości wybitnego poety angielskiego romantyzmu, Johna Keatsa. Również w hołdzie dla poety Simmons umieścił w swojej opowieści postać na nowo odrodzonego poety.

Intruzi atakują Hegemonię, niszcząc kolejne planety. Ludzkość walczy już nie o zwycięstwo, lecz o przetrwanie. Na Hyperionie pielgrzymi docierają do Grobowców Czasu, gdzie przekonują się, że prawdziwym przeciwnikiem ludzkości są digitalne istoty stworzone w odległej przeszłości przez informatyczne bóstwo. Teraz wytworzyły własną osobowość i dysponują niewyobrażalną potęgą, zdolną dokonać gigantycznych zniszczeń...

Dan Simmons to jeden z najbardziej utalentowanych amerykańskich pisarzy SF nazywany odnowicielem SF.

d2wnz8l
Hyperion 2. Upadek Hyperiona
Wymiary

130x210

Oprawa

6

Liczba stron

624

Podziel się opinią

Share
d2wnz8l
d2wnz8l
d2wnz8l
d2wnz8l