Trwa ładowanie...
d1vvvvy
28-02-2022 19:00

Historia syna

książka
Oceń jako pierwszy:
d1vvvvy
Historia syna
Tytuł oryginalny

Histoire du fils

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zwyczajne życie, proste radości i trumienki, które w tkliwych punktach swojej historii skrywają rodziny.
Powieść wyróżniona Nagrodą Renaudot oraz Międzynarodową Nagrodą Literacką Kulturhuset Stadsteatern. 180 000 sprzedanych egzemplarzy.

W oszczędnym, trzeźwym stylu Marie-Hélène Lafon snuje opowieść o nieślubnym synu, nieobecnej matce i nieznanym ojcu. Choć chłopiec odnajdzie szczęście w przybranej rodzinie, potrzeba będzie kilku pokoleń, aby złamać szyfr i poskładać w całość historię złożoną z ułamków biografii, przemilczeń, niepamięci i traum. Jak ważne są więzy krwi? Na czym polega ojcostwo? Czy możliwe jest pojednanie?

Ta miniaturowa saga rodzinna, w której każde słowo zostało z uwagą dobrane, a każda fraza pieczołowicie wycyzelowana, potwierdza wyjątkowe miejsce, jakie Marie-Hélène Lafon zajmuje dziś w europejskim krajobrazie literackim.

„Zadaję sobie pytanie, czy za sto lat będzie się czytać Lafon jak dziś Flauberta. Emma i Charles Bovary, aptekarz Homais przywołują intymne wspomnienia, budzą emocje, prowokują nasze wzburzenie. U Marie-Hélène Lafon nazywają się André, Hélène, Gabrielle i Paul”. „Madame Figaro”
„Opowieść hipnotyzująca, prosta i poważna jak przemijanie”. „L’Obs”

Historia syna
Numer ISBN

978-83-08-07573-9

Wymiary

123x197

Oprawa

twarda

Liczba stron

88

Język

polski

d1vvvvy

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vvvvy
d1vvvvy
d1vvvvy
d1vvvvy