Trwa ładowanie...
d1m8rve

Historia komputeryzacji na wesoło. Nowa książka wydawnictwa Art Egmont

Nakładem Art Egmont ukazała się, specjalnie dla najmłodszych fanów komputeryzacji, książka "Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe" autorstwa Michała Leśniewskiego z ilustracjami Macieja Łazowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstała nowa ciekawa książka dla najmłodszych
Powstała nowa ciekawa książka dla najmłodszych (Materiały prasowe)
d1m8rve

To zabawnie i w inteligentny sposób opowiedziana historia komputeryzacji, a nie kolejny podręcznik z zestawieniem danych technicznych i opisami poszczególnych modeli.

"Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe" to niezwykły ilustrowany przewodnik po komputerowym świecie przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 8 lat. Podczas fascynującej podróży przez kolejne etapy rozwoju komputerów mali miłośnicy technologii poznają interesujące fakty i ciekawostki, a także dowiedzą się, czym tak naprawdę są maszyny liczące.

To doskonały sposób na to, by dzieci w wieku szkolnym z przyjemnością poszerzały wiedzę i odkryły w sobie miłość do czytania!

d1m8rve

Każdy dziś wie, co to jest komputer, prawda? No pewnie! Najprostszymi komputerami były liczydła, potem budowano coraz większe maszyny, które potrafiły wykonać coraz bardziej skomplikowane działania.

Były to urządzenia działające na podobnej zasadzie co zegarki – miały w środku wiele zębatek i ciężarków. Aż pojawiły się pierwsze komputery z prawdziwego zdarzenia. Na początku były ogromne jak ciężarówka i zajmowały pomieszczenie wielkości sali gimnastycznej. Jednak z biegiem lat robiły się coraz mniejsze i mniejsze – jak smartfony! Montowano je w różnych urządzeniach.

Zobacz też: "Pożeracze książek": Kolejny tom przygód o Hanii Humorek

Dzisiaj można je znaleźć nie tylko w samochodach i samolotach, lecz również w lodówkach i zabawkach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o komputerach, koniecznie przeczytajcie tę książkę i dokładnie przyjrzyjcie się ilustracjom. Ale ciekawe!

"Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe" doskonale sprawdzą się jako pierwsza publikacja o komputeryzacji w dziecięcej bibliotece.

O KSIĄŻCE:

Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe
Autor: Michał Leśniewski
Ilustrator: Maciej Łazowski
Oprawa: twarda
Objętość: 88 stron
Format: 245x275
Cena: 51,99
ISBN: 978-83-281-4479-8
Grupa docelowa: 8-12 lat

d1m8rve

Podziel się opinią

Share
d1m8rve
d1m8rve