Trwa ładowanie...
d2qt3zg
11-12-2015 00:00

Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?

książka
Oceń jako pierwszy:
d2qt3zg
Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?
Tytuł oryginalny

How Star Wars Conquered the Universe: The Past, Present, and Future of a Multibillion Dollar Franchise

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Źródło:

W 1973 roku George Lucas nabazgrał w swoim notatniku pierwsze zdania o walce galaktycznego Imperium z rebeliantami. Cztery dekady i 37 miliardów dolarów później gadżetów związanych z uniwersum Gwiezdnych wojen było więcej niż mieszkańców ziemi, a wiara rycerzy Jedi stała się oficjalnie uznawaną religią.
Dzieło Lucasa wyrwało się z ram kina. Dziś jest jedną z najbardziej lukratywnych i wpływowych marek. Kompletna historia fenomenu Gwiezdnych wojen nie została jednak nigdy opowiedziana. Aż do dziś. Trzymasz ją w ręku.

Chris Taylor podąża śladami gwiezdnej sagi: od jej trudnych narodzin, poprzez burzliwe losy marki, aż po kontrowersje wokół najnowszego filmu. Dociera do ludzi, którzy pomogli przekuć pomysł Lucasa w legendę. Spotyka fanów i ludzi od marketingu, dla których Gwiezdne wojny stały się sposobem na życie. Stacza walki ze współczesnymi rycerzami Jedi i majsterkuje z konstruktorami droidów.

Taylor szuka odpowiedzi na pytanie, jak Gwiezdne wojny przyciągnęły i zainspirowały miliony i dlaczego będą rozpalać naszą wyobraźnię i zarabiać gigantyczne pieniądze przez kolejne pokolenia.

Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?
Numer ISBN

978-83-240-3424-6

Wymiary

160x225

Gatunek

Literatura faktu

Oprawa

6

Liczba stron

450

d2qt3zg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qt3zg
d2qt3zg
d2qt3zg