Trwa ładowanie...
dmncu08
15-04-2010 00:00

Granica lodu

książka
Oceń jako pierwszy:
dmncu08
Granica lodu
Tytuł oryginalny

The Ice Limit

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Na bezludnej wyspie u południowych wybrzeży Chile dochodzi do niewiarygodnego odkrycia. Znaleziony zostaje gigantyczny meteoryt, największy, na jaki kiedykolwiek natrafiono, spoczywający w ziemi od milionów lat.

Wiele tysięcy mil dalej, w zupełnie innym miejscu, miliarder Palmer Lloyd postanawia, że meteoryt musi stać się ozdobą jego nowego olśniewającego muzeum. Gotów jest dać za to każdą cenę - w dolarach i w życiu ludzkim. Dostarczenie meteorytu do Nowego Jorku jest wielkim wyzwaniem, byłby to bowiem najcięższy przedmiot, kiedykolwiek poruszony przez człowieka.

Opłacona pieniędzmi Lloyda po meteoryt rusza szczególna ekspedycja. Jej podstawę stanowi nowoczesny supertankowiec, zamaskowany jako zdezelowany, pordzewiały masowiec. Wyprawa pojawia się w tajemnicy u południowych wybrzeży Chile, gdyż meteoryt należy temu krajowi po prostu wykraść. Wkrótce jednak, w miejscach tak nieprzyjaznych człowiekowi, jak tylko można sobie wyobrazić, członkowie ekspedycji stają przed wielką zagadką pochodzenia i natury meteorytu. Muszą tę zagadkę rozwiązać, jeśli chcą z całego przedsięwzięcia ujść z życiem...

Granica lodu
Numer ISBN

978-83-7506-194-9

Wymiary

145x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Przygodowe

Oprawa

3

Liczba stron

488

dmncu08

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmncu08
dmncu08
dmncu08