Trwa ładowanie...
d3bbx88
25-08-2011 00:00

Gej w wielkim mieście

książka
Oceń jako pierwszy:
d3bbx88
Gej w wielkim mieście
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Główny bohater jest homoseksualistą, za kilka dni ma rozpocząć studia na Uniwersytecie Warszawskim. Wyjeżdża z prowincjonalnego miasteczka na wschodzie Polski do wymarzonej stolicy. Opuszcza dom, w którym nigdy nie czuł się szczęśliwy. Wierzy, że teraz rozpocznie nowe życie zostawiając za sobą rodzinne problemy i zaściankowy sposób myślenia.

Ale wyjazd do Warszawy to przede wszystkim podróż w głąb siebie. Z nieśmiałego i pełnego marzeń chłopca nasz bohater stanie się dojrzałym mężczyzną. Spełni swoje marzenia – także te o wielkiej miłości. Jej smak nie zawsze jednak będzie słodki. Wielkie miasto brutalnie zweryfikuje jego plany, a kłopoty pojawią się szybciej, niż sam przypuszcza…

Gej w wielkim mieście -* *historia napisana w lekkim stylu porusza tematy tabu, istotne problemy tolerancji, pokazując jednocześnie, co w naszym społeczeństwie oznacza „bycie odmiennym”. Przez pryzmat środowiska warszawskich studentów spojrzymy na to, z czym spotyka się i „walczy” młody człowiek, jakie wartości dominują oraz co jest najistotniejsze, by przetrwać i zdobyć akceptację w grupie rówieśników.

Pierwowzorem głównego bohatera jest sam autor, a fabułę stanowią jego doświadczenia i przeżycia. Nie jest to jednak autobiografia. Autor wprowadził liczne elementy fikcji niezbędne do narracji w tego rodzaju opowieści. Akcja rozgrywa się na początku XXI wieku, w autentycznych punktach miasta. Warszawskie metro kończy się na stacji Ratusz Arsenał, nie ma jeszcze Arkadii, w budowie są Złote Tarasy. Warszawa rozwija się i zmienia a wraz z nią kształtuje się charakter i światopogląd naszego bohatera.

Gej w wielkim mieście
Numer ISBN

978-83-933290-2-1

Wymiary

125x200

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

3

Liczba stron

388

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bbx88
d3bbx88
d3bbx88