Trwa ładowanie...

Gala Zaczytani 2019: duże liczby na podsumowanie roku

W czwartek 28 listopada w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której Fundacja Zaczytani.org podsumowała swoje tegoroczne działania. Gala była jednocześnie polem do wymiany doświadczeń między całą społecznością skupioną wokół fundacji.
Share
To było wielkie wydarzenie, nie tylko dla... zaczytanych
To było wielkie wydarzenie, nie tylko dla... zaczytanychŹródło: Materiały prasowe
dysfja5

1055 Zaczytanych Bibliotek otwartych od początku działania Fundacji Zaczytani.org, 45 godzin bajkoterapii w każdym tygodniu, 603 tysiące książek zebranych podczas Wielkiej Zbiórki Książek 2019 – to tylko niektóre z dużych liczb które padły na scenie podczas czwartkowej gali.

"Chciałabym, żeby państwo zobaczyli, ile jesteśmy w stanie zrobić w ciągu roku dzięki takim właśniem spotkaniom. Książka i jej mądre używanie to dla nas pretekst do rozmowy, budowania relacji, edukacji, inspiracji i tworzenia projektów społecznych. Nasza gala to czas na wzajemnie poznanie się i pobycie razem. Gorąco zachęcam do wymiany doświadczeń, inspiracji, które zaowocują w 2020 roku” – tymi słowami powitała gości Agnieszka MAchnicka, prezeska Fundacji Zaczytani.org.

Fundacja Zaczytani.org dzięki wsparciu biznesu i różnych instytucji może dziś prowadzić działania w kilkudziesięciu polskich miastach. Członkowie fundacji opowiedzieli o Wielkiej Zbiórce Książek, Zaczytanej Akademii i programie bajkoterapii prowadzonym w 13 miastach, Zaczytanych Bibliotekach, które są otwierane w szpitalach i innych placówkach w całej Polsce, a także o efektywne współpracy z partnerami biznesowymi.

dysfja5

Zobacz też: Fundacja Zaczytani: O tym jak biznes może czytać odpowiedzialnie

Nastąpiło też uroczyste odsłonięcie nowo zaprojektowanej Zaczytanej Ławki – niezwykłego miejskiego mebla w kształcie otwartej książki. Autorką projektu związanego z "Akademią Pana Kleksa” jest ilustratorka Kinga Kulawiecka, a ambasadorką tej konkretnej ławki jest Agnieszka Sienkiewicz, polska aktorka, której przygody Pana Kleksa są bardzo bliskie.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Podczas gali zostały wręczone dwie nagrody specjalne w kategorii Zaczytany Biznes 2019. Alior Bank, partner strategiczny fundacji, został nagrodzony za "społeczną odpowiedzialność biznesu oraz zaangażowanie w realizację zaczytanej misji”, a firma Provident Polska dostała statuetkę za "wsparcie Zaczytanej Akademii oraz wspólną realizację celów edukacyjnych”.
Gośćmi gali byli przedstawiciele społeczności współpracującej z Fundacją Zaczytani.org na różnych polach. Byli to wolontariusze i ambasadorzy fundacji, przedstawiciele mediów, wydawnictw, partnerów biznesowych, beneficjentów fundacji, przedstawiciele instytucji państwowych, samorządowych i kulturalnych.

dysfja5

Każdy z gości otrzymał w prezencie książkę pochodzącą z Wielkiej Zbiórki Książek 2019 z odręcznie napisaną dedykacją. Była to zachęta do szerzenia idei bookcrossingu i promowania czytelnictwa – goście już teraz zostali zaproszeni na Wielką Zbiórkę Książek 2020, aby mogli podać dalej przeczytane przez siebie książki.

Galę poprowadzili Katarzyna Nawrocka z Fundacji Zaczytani.org oraz aktor Andrzej Młynarczyk. Część towarzyską rozpoczął występ muzyczny Marty Zalewskiej.

dysfja5

Podziel się opinią

Share
dysfja5
dysfja5