Trwa ładowanie...

Gala Zaczytani 2019: duże liczby na podsumowanie roku

W czwartek 28 listopada w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której Fundacja Zaczytani.org podsumowała swoje tegoroczne działania. Gala była jednocześnie polem do wymiany doświadczeń między całą społecznością skupioną wokół fundacji.

Share
Gala Zaczytani 2019: duże liczby na podsumowanie rokuŹródło: Materiały prasowe
d4q1kmi

1055 Zaczytanych Bibliotek otwartych od początku działania Fundacji Zaczytani.org, 45 godzin bajkoterapii w każdym tygodniu, 603 tysiące książek zebranych podczas Wielkiej Zbiórki Książek 2019 – to tylko niektóre z dużych liczb które padły na scenie podczas czwartkowej gali.

"Chciałabym, żeby państwo zobaczyli, ile jesteśmy w stanie zrobić w ciągu roku dzięki takim właśniem spotkaniom. Książka i jej mądre używanie to dla nas pretekst do rozmowy, budowania relacji, edukacji, inspiracji i tworzenia projektów społecznych. Nasza gala to czas na wzajemnie poznanie się i pobycie razem. Gorąco zachęcam do wymiany doświadczeń, inspiracji, które zaowocują w 2020 roku” – tymi słowami powitała gości Agnieszka MAchnicka, prezeska Fundacji Zaczytani.org.

Fundacja Zaczytani.org dzięki wsparciu biznesu i różnych instytucji może dziś prowadzić działania w kilkudziesięciu polskich miastach. Członkowie fundacji opowiedzieli o Wielkiej Zbiórce Książek, Zaczytanej Akademii i programie bajkoterapii prowadzonym w 13 miastach, Zaczytanych Bibliotekach, które są otwierane w szpitalach i innych placówkach w całej Polsce, a także o efektywne współpracy z partnerami biznesowymi.

d4q1kmi

Nastąpiło też uroczyste odsłonięcie nowo zaprojektowanej Zaczytanej Ławki – niezwykłego miejskiego mebla w kształcie otwartej książki. Autorką projektu związanego z "Akademią Pana Kleksa” jest ilustratorka Kinga Kulawiecka, a ambasadorką tej konkretnej ławki jest Agnieszka Sienkiewicz, polska aktorka, której przygody Pana Kleksa są bardzo bliskie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Podczas gali zostały wręczone dwie nagrody specjalne w kategorii Zaczytany Biznes 2019. Alior Bank, partner strategiczny fundacji, został nagrodzony za "społeczną odpowiedzialność biznesu oraz zaangażowanie w realizację zaczytanej misji”, a firma Provident Polska dostała statuetkę za "wsparcie Zaczytanej Akademii oraz wspólną realizację celów edukacyjnych”.
Gośćmi gali byli przedstawiciele społeczności współpracującej z Fundacją Zaczytani.org na różnych polach. Byli to wolontariusze i ambasadorzy fundacji, przedstawiciele mediów, wydawnictw, partnerów biznesowych, beneficjentów fundacji, przedstawiciele instytucji państwowych, samorządowych i kulturalnych.

d4q1kmi

Każdy z gości otrzymał w prezencie książkę pochodzącą z Wielkiej Zbiórki Książek 2019 z odręcznie napisaną dedykacją. Była to zachęta do szerzenia idei bookcrossingu i promowania czytelnictwa – goście już teraz zostali zaproszeni na Wielką Zbiórkę Książek 2020, aby mogli podać dalej przeczytane przez siebie książki.

Galę poprowadzili Katarzyna Nawrocka z Fundacji Zaczytani.org oraz aktor Andrzej Młynarczyk. Część towarzyską rozpoczął występ muzyczny Marty Zalewskiej.

d4q1kmi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4q1kmi
d4q1kmi