Trwa ładowanie...
dqh5by1

Gaja Grzegorzewska

© Adrian Fichmann/EMG
Źródło: © Adrian Fichmann/EMG

Po ukończeniu VIII LO w Krakowie, zdawałam na architekturę, na którą się na szczęście nie dostałam. By nie zmarnować roku zaczęłam przypadkowe studia a że było to bibliotekoznawstwo porzuciłam je po trzech miesiącach. Następnie startowałam na reżyserię. Po tej nieudanej próbie zdecydowałam się na filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim i tam już zostałam. Studia zakończyłam pracą magisterską na temat serialu "Sex and the City" (Seks w wielkim mieście) i prezentowanym w nim nowym typie kobiety.

Równocześnie pracowałam jako recepcjonistka, naganiałam turystów do hostelu, pracowałam w Teatrze Groteska w Krakowie i jako kelnerka.

Już w podstawówce zaczęłam przejawiać zainteresowanie różnymi dziedzinami sztuki. Na początku były to przede wszystkim filmy. Dużą popularnością cieszył się dwuodcinkowy serial o transwestycie Bogdanie („Bogdan i tajemnicza komnata” oraz „Bogdan i zamek magika”). Na początku liceum porzuciłam film dla literatury. Powstały wtedy takie utwory jak scenariusz opowiadający o angielskich wampirach mieszkających na Litwie oraz wieloaktowy dramat, w którym okazywało się, że prawie wszyscy koszykarze NBA to geje. W ciągu tych płodnych lat powstało także wiele komiksów, obrazów, niedokończonych książek i opowiadań. Mam trzynastoletniego rudego kota.

dqh5by1

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqh5by1
dqh5by1
dqh5by1