Trwa ładowanie...
d37lynd
24-11-2015 00:00

Fundamenty dobrego społeczeństwa. Wartości

książka
Oceń jako pierwszy:
d37lynd
Fundamenty dobrego społeczeństwa. Wartości
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Godność, lojalność, miłość, odpowiedzialność, pracowitość, prawość, przyjaźń, przyzwoitość, solidarność, sprawiedliwość, szacunek, uczciwość, wolność, wrażliwość, współpraca, zaufanie, życzliwość.
Wokół tych siedemnastu ważnych słów ogniskują się zebrane w niniejszym tomie rozważania czołówki polskich socjologów. Szukają oni „cegiełek”, z których zbudowane są ludzkie wspólnoty. Poszukiwanie to staje się pretekstem do refleksji nad kondycją społeczeństw, w których przyszło nam żyć.
Czy mamy dziś do czynienia z rewolucją wartości? Czy w ich miejsce znaczenie zyskują antywartości? Jak zmienia się życie wspólnot w procesie przebudowy wartości? Na czym opieramy nasze wspólnoty – rodziny, grupy towarzyskie, środowiska pracy? Co podlega negocjacjom, a co pozostaje niezmienne? Czy istnieje jeszcze jakaś wspólnota wartości?
Znakomita antologia pod redakcją Małgorzaty Boguni-Borowskiej to pierwsza w Polsce książka stricte socjologiczna, w kompletny sposób poświęcona problematyce wartości jako komponentów życia społecznego.

Fundamenty dobrego społeczeństwa. Wartości
Numer ISBN

978-83-240-4067-4

Wymiary

165x235

Gatunek

Socjologia

Oprawa

6

Liczba stron

384

d37lynd

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37lynd
d37lynd
d37lynd