Trwa ładowanie...
d3qf8gz

Fryderyk Chopin

Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Źródło: Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0

Fryderyk Chopin był poetą fortepianu i jednym z najwybitniejszych polskich artystów. Żył pomiędzy 22 lutym bądź 1 marca 1810 roku a 17 października 1849 roku.

Fryderyk Chopin - książka ”Na polską nutę. Wybór utworów na fortepian”

W publikacji ”Na polską nutę. Wybór utworów na fortepian” zebrano nie tylko najwybitniejsze dzieła Fryderyka Chopina, ale również najbardziej znane, polskie utwory artystyczne na fortepian. Znajdziemy tutaj utwory autorstwa Karola Szymanowskiego, Stanisława Moniuszko, Ignacego Jana Paderewskiego czy Witolda Lutosławskiego. Książka z dziełami Fryderyka Chopina zawiera łącznie 14 dzieł, utrzymanych w stylistyce pieśni ludowych oraz muzyki tanecznej. Pomoże ona urozmaicić repertuar każdemu zawodowemu muzykowi - pianiście, stale doskonalącemu swój warsztat oraz repertuar.

Fryderyk Chopin - książka ”Korespondencja Chopina z George Sand i z jej dziećmi”

Książka ”Korespondencja Chopina z George Sand i z jej dziećmi” to ciekawy zbiór zachowanych listów, niestety jedynie częściowo. Pisarka była związana z Fryderykiem Chopinem aż do 1947 roku. Najnowsze wydanie książki podsumowuje to, co wiemy o relacji miłosnej pianisty i kompozytora z George Sand. Mamy okazję przeczytać najbardziej prywatne wyznania uczuciowe zarówno z początków skomplikowanej relacji miłosnej, jak i okresu wspólnego mieszkania oraz okolic rozstania. Część listów Fryderyka Chopina ma także innych adresatów niż jego ukochana: to rodzina, dzieci, przyjaciele obojga.

Fryderyk Chopin
Miejsce urodzenia

Żelazowa Wola

Miejsce śmierci

Paryż

Bibliografia
d3qf8gz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qf8gz
d3qf8gz
d3qf8gz