Trwa ładowanie...
d1rrfi8
d1rrfi8

Fjällbacka (#5). Niemiecki bękart

książka
Oceń jako pierwszy:
Fjällbacka (#5). Niemiecki bękart
Tytuł oryginalny

TYSKUNGEN

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
d1rrfi8
Fjällbacka (#5). Niemiecki bękart
Materiały prasowe
Fjällbacka (#5). Niemiecki bękart

Jakie tajemnice z przeszłości mogą tłumaczyć dzisiejsze złe postępki? Dlaczego matka Eriki Falck wśród rupieci na strychu zachowała hitlerowski medal? To pytanie nie daje spokoju Erice, która postanawia odwiedzić emerytowanego nauczyciela historii, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym medalu. Jednak mężczyzna zachowuje się dziwnie, nie potrafi odpowiedzieć na jej pytania, a dwa dni później zostaje zamordowany.

Camilla Läckberg zręcznie splata współczesne wydarzenia z przejmującą opowieścią o losach młodej Szwedki żyjącej w pierwszej połowie lat czterdziestych ubiegłego stulecia. Szwecji udało się uniknąć losu sąsiedniej, okupowanej Norwegii, a społeczeństwo szwedzkie było podzielone na tych, którzy pomagali swoim pobratymcom, i tych, którzy sprzyjali niemieckim okupantom.

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Fjällbacka (#5). Niemiecki bękart
Numer ISBN

978-83-7554-509-8

Wymiary

125x195

Oprawa

miękka

Liczba stron

568

Język

szwedzki

d1rrfi8

Podziel się opinią

Share
d1rrfi8
d1rrfi8

d1rrfi8
d1rrfi8
d1rrfi8