Trwa ładowanie...
d8my0pd

Federico Moccia

urodzony w 1963 roku w Rzymie, scenarzysta filmowy i telewizyjny. Od najmłodszych lat dużo czytał i pisanie stało się dla niego przyjemnością. Jedyny przedmiot w szkole, z którego był naprawdę dobry, to włoski, świetnie mu szło zwłaszcza pisanie wypracowań. Obiecał sobie, że przed trzydziestką napisze pierwszą powieść. Udało mu się, powstały Trzy metry nad niebem, które po dwunastu latach zostały przez przypadek odkryte i wydane. Wciąż zajmują miejsce w rankingu z wynikiem przekraczającym ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy. W 2006 roku ukazało się Tylko ciebie chcę, które od miesięcy jest na czele wielu rankingów. Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie, trzecia powieść Federico, stanęła na półkach w Polsce dwa lata temu i powtórzyła sukces
poprzednich książek. W lutym 2010 roku do księgarń weszła książka* „ Amore 14*, której we Włoszech sprzedano pół miliona.

Pierwsza powieść Trzy metry nad niebem odniosła we Włoszech niebywały sukces i stała się książką kultową. Tylko w 2004 roku miała pięć dodruków i na jej podstawie zrealizowano film. Za Trzy metry nad niebemautor zdobył nagrodę Premio Torre di Castruccio 2004 oraz Premio Insula Romana. Jego powieści zostały sprzedane do wszystkich krajów europejskich (od Portugalii po Rosję), a także do Japonii i Brazylii.

d8my0pd

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8my0pd
d8my0pd
d8my0pd