Trwa ładowanie...
d1v7sil
27-03-2020 14:00

Fajny kraj do życia. Rozmowy Michała Sutowskiego

książka
Oceń jako pierwszy:
d1v7sil
Fajny kraj do życia. Rozmowy Michała Sutowskiego
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Chcecie, żeby w Polsce żyło się fajnie? Wszystkim – albo prawie? Potrzeba niewiele. Ochrony zdrowia – solidnie finansowanej, postawionej z głowy na nogi, powszechnie dostępnej. Szkoły – coś jak w Finlandii, tylko nad Wisłą. Autobusu w każdej gminie, publicznego, w rozsądnych godzinach. A poza tym odnawialnej energii, zielonego transportu w miastach, świadomej konsumpcji i śmiałych inwestycji. A, jeszcze związki zawodowe i powszechne oskładkowanie każdej pracy, żebyśmy na starość nie umarli z głodu.

Koncert życzeń? Że nas niby nie stać? Że takie numery to może w Skandynawii? Moi rozmówcy mówią jak jest – w dziedzinach, o których wiedzą niemal wszystko. Dowodzą, że usługi publiczne i polityka przemysłowa to żaden luksus, tylko warunek konieczny, żeby dało się tu nie tylko że fajnie, ale w ogóle – żyć. By przetrwała w Polsce cywilizacja, demokracja, żeby dobrobyt nie był zawiedzioną utopią sprzed lat.

Łatwo nie będzie, ale bez tego ani rusz. A po przeczytaniu, zabierzmy się do roboty. Wybierzmy sensownych polityków, zróbmy ruchy społeczne, zawalczmy. Fajny kraj sam się nie zrobi.

Fajny kraj do życia. Rozmowy Michała Sutowskiego
Numer ISBN

978-83-66586-04-8

Wymiary

132x210

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

312

Język

polski

d1v7sil

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v7sil
d1v7sil
d1v7sil
d1v7sil