Trwa ładowanie...
dmrwm41

Ewa Grzelakowska-Kostoglu

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Ewa Grzelakowska-Kostoglu - życiorys i działalność na YouTube

Ewa Grzelakowska-Kostoglu, znana bardziej jako YouTuberka Red Lipstick Monster, urodziła się 9 czerwca 1986 r. w Elblągu. Studiowała filologię angielską, ale zrezygnowała. Następnie zajęła się piercingiem w swoim rodzinnym mieście. Była pierwszą osobą w Elblągu, która robiła to w profesjonalny sposób.
Kolejnym krokiem był wyjazd do Wrocławia, gdzie zaczeła studiować kosmetologię na uniwersytecie. Odnalazła się także w roli nauczycielki, dlatego postanowiła uzyskać także dyplom pedagoga. Pragnęła zostać szkoleniowcem dla marek kosmetycznych, ale mimo wysokich kompetencji, nie została dostała pracy. Wtedy założyła kanał na portalu YouTube, gdzie zaczęła umieszczać filmy, w których udziela porad, dotyczących makijażu i pielęgnacji.
Dziś nie brakuje jej możliwości rozwoju i może przebierać w propozycjach zawodowych. Nadal można ją spotkać w studiu piercingu we Wrocławiu.
Mężem Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu jest Wojtek Kostoglu, obecny w niektórych filmach żony na YouTube. Para mieszka obecnie w Warszawie.

Ewa Grzelakowska-Kostoglu - Red Lipstick Monster na YouTube

Ewa Grzelakowska-Kostoglu założyła kanał Red Lipstick Monster na platformie YouTube 9 czerwca 2012 r. Decyzję o tworzeniu filmów do sieci podjęła po pobycie na konferencji dla twórców YouTube'a. Ewa Grzelakowska-Kostoglu uznała, że chce pracować dla siebie i odnalazła niszę dla siebie na tym portalu. Szybko została dostrzeżona przez YouTube i wysłana na specjalne szkolenie do Londynu, gdzie uczyła się kreowania swojej marki na portalu.

Red Lipstick Monster to kanał, na którym wizażystka tłumaczy w rzeczowy i precyzyjny sposób, w jaki sposób pielęgnować swoją skórę i włosy, jakich kosmetyków używać, a jakich nie i dlaczego, jak dostosować produkty do indywidualnych potrzeb. Jej recenzje są wynikiem testowania wielu kosmetyków.
Red Lipstick Monster tworzy niebanalne makijaże na różne okazje. Ma też filmy, w których uczy DIY, czyli "zrób to sam". Widzowie mogą zobaczyć jak domowym sposobem i tanim kosztem zrobić własny peeling do ciała. Przed Halloween pojawiają się też ciekawe propozycje na upiorną charakteryzację.

Kanał Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu odniósł wielki sukces. Youtuberka jako pierwsza kobieta w Polsce uzyskała milion subskrypcji.

Ewa Grzelakowska-Kostoglu - książki

Ewa Grzelakowska-Kostoglu "Red Lipstick Monster" napisała trzy poradniki:

  • "Tajniki paznokci" Wydawnictwa Altenberg
  • "Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu" Wydawnictwa BookFlow - okazała się bestsellerem już przed premierą
  • "Tajniki DIY z Red Lipstick Monster" Wydawnictwa Znak

Książki te są kompendiami wiedzy na temat pielęgnacji i malowania paznokci, technik makijażowych i sposobów zrobienia własnych kosmetyków.

Ewa Grzelakowska-Kostoglu
Data urodzenia

09.06.1986

Miejsce urodzenia

Elbląg

Bibliografia
dmrwm41

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmrwm41
dmrwm41
dmrwm41