Trwa ładowanie...
d2778ts

Ewa Drzyzga

East News
Źródło: East News

Ewa Drzyzga to polska dziennikarka, która stała się rozpoznawalna dzięki programowi telewizyjnemu "Rozmowy w toku". Znana jest jako prezenterka telewizyjna, kilkukrotnie została nagrodzona Telekamerami za działalność publicystyczną i telewizyjną, zdobyła również Wiktora. W 2015 roku wydała książkę o charakterze autobiograficznym.

Ewa Drzyzga – informacje ogólne

Ewa Drzyzga urodziła się w Krakowie, gdzie uczęszczała do szkoły i studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej na kierunku filologia rosyjska. Początkowo pracowała w radiu, później związała się również z telewizją. Prywatnie jest żoną Marcina Borowskiego, z którym ma dwójkę dzieci, Stanisława oraz Ignacego.

Ewa Drzyzga – kariera

Pracę w mediach Ewa Drzyzga zaczynała od radia – odbyła staż w Radiu Kraków w 1990 roku, później dołączyła do RMF FM, gdzie pracowała w latach 1991–2001 jako reporterka i prowadząca. W połowie lat 90. dołączyła do TVP1, pracując obok takich dziennikarzy jak Piotr Kraśko, Krzysztof Ibisz i Piotr Sarzyński. W latach 2000–2016 Ewa Drzyzga prowadziła dla TVN cieszący się dużą popularnością talk-show Rozmowy w toku.

Ewa Drzyzga pojawiła się na ekranie również w filmie fabularnym Demony wojny według Goi oraz epizodycznie w kilku serialach (Na Wspólnej, Niania, Majka).

W 2002 roku Ewa Drzyzga zdobyła Wiktora dla osobowości telewizyjnej, została też trzykrotną laureatką Telekamer w kategoriach publicystyka, talk-show i program społeczno–interwencyjny, otrzymała również Złotą Telekamerę w 2007 roku.

Autobiografia Ewy Drzyzgi

W 2015 roku ukazała się książka, w której Ewa Drzyzga rozmawia z Beatą Nowicką o swoim życiu zawodowym, pracy w radiu i telewizji. Z wywiadu-rzeki można się dowiedzieć, jak dziennikarka łączy karierę i życie osobiste, a także poznać kulisy słynnego programu "Rozmowy w toku".

Ewa Drzyzga
Data urodzenia

01.12.1967

Miejsce urodzenia

Kraków

Bibliografia
d2778ts

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2778ts
d2778ts
d2778ts