Trwa ładowanie...
d4bui5n
13-10-2017 10:28

Europejska wojna domowa

książka
Oceń jako pierwszy:
d4bui5n
Europejska wojna domowa
Tytuł oryginalny

Der neue Bürgerkrieg

Rok wydania
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Prawicowy populizm dzieli narody Europy. Wielka Brytania, Austria, Holandia, Polska, Węgry i Francja to społeczeństwa głęboko rozdarte. Naprzeciw siebie stoją zwolennicy i przeciwnicy partii populistycznych: po jednej stronie europejscy „tożsamościowcy”, pragnący Europę odizolować, zachowując jej staroświecki ład państw narodowych, a po drugiej liberalne, postępowe społeczeństwo obywatelskie, chcące zorganizować Europę w sposób zdecentralizowany, socjalny i parlamentarny.

Jednak zdaniem niemieckiej politolożki, Ulrike Guérot, to proces konieczny i przydatny. Bo „europejska wojna domowa” otwiera tak naprawdę drogę ku nowej Europie, w której postawy polityczne stają się ważniejsze od przynależność narodowej.

W całej Europie zwolennicy otwartego na świat społeczeństwa obywatelskiego to większość. Tyle że nie połączyli się jeszcze w ruch polityczny. Gdy to nastąpi, rozwieje się widmo renacjonalizacji i populizmu, otwierając drogę ku nowoczesnej, wolnościowej Europie poza państwami narodowymi.

Europejska wojna domowa
Numer ISBN

978-83-65853-18-9

Wymiary

132mm x 210mm

d4bui5n

Podziel się opinią

3
5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bui5n
d4bui5n
d4bui5n