Trwa ładowanie...
d6u8yu1

Emil Marat

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Emil Marat to polski dziennikarz, pisarz, współzałożyciel Radia PiN, jest autorem powieści i literatury faktu, pochodzi z Żyrardowa.

Emil Marat – życiorys

Emil Marat urodził się w Żyrardowie w 1971 roku, ukończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Warszawskim, studiował też dziennikarstwo. Karierę zawodową zaczynał w Radiu Kolor (1993–1996). W kolejnych latach (1996–2000) Emil Marat pracował jako reporter Radia Zet, a w 2002 roku wpadł na pomysł stworzenia radiowej rozgłośni informacyjnej Radio PiN. Obejmował stanowisko dyrektora programowego radia, a w latach 2006–2012 również jego wiceprezesa.

Aktywność dziennikarska Emila Marata obejmuje pisanie artykułów dla czasopism takich jak "Press" i "Więź", pod pseudonimem dziennikarz publikował również na łamach "Harper's Bazaar" i turystyczno-podróżniczego miesięcznika "Voyage". W 2005 roku Marat otrzymał Ostre Pióro, nagrodę przyznawaną przez Business Centre Club dziennikarzom promującym przedsiębiorczość.

Emil Marat – książki

Pierwszą książką Emila Marata była powieść "Szkło" opublikowana w 2013 roku. Rok później ukazała się kolejna powieść pt. "Lawirynt", a także napisana wspólnie z historykiem i dziennikarzem Michałem Wójcikiem książka "Made in Poland", stanowiąca wywiad rzekę ze Stanisławem Likiernikiem. Duet autorów otrzymał za książkę Nagrodę Polityczną "Polityki" w 2015 roku.

W 2016 roku na polski rynek trafił dwie kolejne książki o tematyce historycznej napisane przez Emila Marata i Michała Wójcika – "Ptaki drapieżne. Historia Lucjana "Sępa" Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK" oraz "Ostatni. Historia cichociemnego Aleksandra Tarnawskiego, pseudonim 'Upłaz'". Pierwsza z nich, "Ptaki drapieżne", otrzymała w 2017 roku nominację do Nagrody im. Jana Długosza.

d6u8yu1

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6u8yu1
d6u8yu1
d6u8yu1