Trwa ładowanie...
d1gu9b4
15-04-2010 00:00

Dziennik z wysp Aran i z innych miejsc

książka
Oceń jako pierwszy:
d1gu9b4
Dziennik z wysp Aran i z innych miejsc
Tytuł oryginalny

Journal d'Aran et d'autres lieux

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Po Oswajaniu świata i Rybie-Skorpionie to kolejna książka przybliżająca polskiemu czytelnikowi dorobek twórczy Nicolasa Bouviera, wybitnego szwajcarskiego pisarza i podróżnika. Tym razem odbywamy wędrówkę po dziejach Irlandii, widzianej z perspektywy historii opactwa Clonmacnoise i mieszkańców osady Klimurvy, niegdyś rybackiej, dziś żyjącej z turystów. W dalszej części opowieści przemierzamy południową Koreę, tak bardzo odmienną od japońskiej supercywilizacji; pod okiem przewodnika - mędrca poznajemy Państwo Środka.
Spotykani na szlaku ludzie, krajobrazy, magia przenikająca religię i historię układają się w świadomości czytelnika w obraz wręcz metafizyczny, który staje się manifestem wewnętrznej wolności człowieka.
Książki Nicolasa Bouviera to podróże w głąb ludzkiej duszy; można je śmiało porównać z dziełami Hermanna Hessego, Stanisława Vincenza czy genialnych wizjonerów kina: Wernera Herzoga i Andrieja Tarkowskiego. Wszystkie one, każde na swój niepowtarzalny sposób, odzwierciedlają uniwersalną magellanowską formułę navigare necesse est; ku pożytkowi zaś wytrawnego czytelnika przybiera ona inną postać: narrare necesse est.

Dziennik z wysp Aran i z innych miejsc
Numer ISBN

83-86743-85-9

Wymiary

235x150

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

129

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gu9b4
d1gu9b4
d1gu9b4