ycipk-2qa5jn
ycipk-2qa5jn

Drugi - książka

83-237-9999-7.jpg "__wlasne
Podziel się

Na nowo wybudowanym osiedlu Dąbrówka Wiślana w Warszawie mieszkają w sąsiednich blokach dwie rodziny. Mimo bliskości geograficznej i pokrewieństwa, niemal brak w nich cech wspólnych. A jednak Arek i Hadrian (cioteczni bracia) lubią się, są dla siebie oparciem i prawdziwie po męsku umieją się przyjaźnić.

ycipk-2qa5jn

Obaj chłopcy — główni bohaterowie powieści — uczęszczają do liceów. Każdy z nich ma w szkole inne problemy: Arek stara się być jak najbliżej wrażliwej i zmagającej się z depresją Igi Górki — sparaliżowanej strachem przed Całkiem, nauczycielem matematyki i postrachem szkoły. Hadrian z kolei wpadł w oko młodej geograficzce, ale to jej zaintereso-wanie przysparza mu jedynie kłopotów. Na dodatek ich wspólnych dziadek, człowiek o wyjątkowo wątłym morale, jest posłem na sejm. Jednak zamiast dawać wnukom przykład wzorową działalnością prospołeczną, koncentruje się na misternie zbudowanym przez fa-chowców kłamliwym wizerunku własnej osoby.

Starszy brat Arka, Emil — zdolny i pracowity student matematyki, jest zaręczony. Przygotowaniom do ślubu brak jednak radości, zaangażowania i romantyzmu. Dlaczego? Sprawa szybko się wyjaśnia. Jeśli w głębi serca marzysz, żeby spotkać inteligentnych, nieprzeciętnych, umiejących czuć i myśleć ludzi — oto powieść dla Ciebie.

Nieśmiały i wrażliwy Arek Szybalski oraz bardzo przystojny Hadrian Chabros to główni bohaterowie tej niezwykłej, pełnej subtelnego napięcia, poruszającej powieści. Obaj chłopcy, każdy po swojemu, muszą zmierzyć się z tym, co w życiu każdego nastolatka jest najtrudniejsze – z pierwszą miłością.

Drugi - Szczegóły książki
Numer ISBN

83-237-9999-7

Rok wydania

2005

Wymiary

130x200

Gatunek

Powieści i opowiadania,Dziecięce i młodzieżowe,Powieści i opowiadania,Dziecięce i młodzieżowe,Powieści i opowiadania,Dziecięce i młodzieżowe,Powieści i opowiadania,Dziecięce i młodzieżowe

Oprawa

1

Liczba stron

248

Inne wydania

Warszawa - 2010-02-09, Warszawa - 2013-01-23

Autorzy
ycipk-2qa5jn
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-2qa5jn
ycipk-2qa5jn