Trwa ładowanie...
d288j7o

Dowody na Istnienie Wydawnictwo

dowody.com
Źródło: dowody.com

Dowody na Istnienie Wydawnictwo wznawia stare serie i publikuje dla wszystkich czechofilów. Twórcy oficyny związani są z ”Gazetą Wyborczą” oraz ”Dużym Formatem”. A liczy się kultura faktu.

Dowody na Istnienie Wydawnictwo – historia i misja

Dowody na Istnienie Wydawnictwo powstało w 2014 roku z inicjatywy Mariusza Szczygła oraz Wojciecha Tochmana. Oprócz dwóch reporterów odpowiada za nie również Julianna Jonek-Springer, obecna redaktor naczelna. Nazwa oficyny nie odnosi się do tematyki religijnej, ale do reportaży Hanny Krall. To imprint stołecznej Fundacji Instytut Reportażu (prezesem jest Szczygieł), która ponadto ma Polską Szkołę Reportażu w Warszawie, dom kultury oraz jedną z księgarniokawiarni. Wydawnictwo Dowody na Istnienie regularnie organizuje spotkania czytelnicze, dostępny jest także blog wydawniczy. Księgarnie partnerskie znajdują się we Wrocławiu, w Lublinie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach. Partnerzy Wydawnictwa Dowody na Istnienie to Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa oraz Instytut Książki.

Dowody na Istnienie Wydawnictwo – autorzy

Dowody na Istnienie Wydawnictwo publikuje literaturę polską, wznowiło archiwalne zbiory reportaże, a szczególnie specjalizuje się w czeskiej prozie. Wśród autorów oficyny najważniejsze nazwiska to Mariusz Szczygieł, Wojciech Tochman, Włodzimierz Nowak, Ota Pavel, Piotr Ibrahim Kalwas, Pavel Kohout, Jarosław Mikołajewski, Robert Rient, Aleksandra Pezda, Andrzej Mularczyk, Piotr Nesterowicz, Zbigniew Domarańczyk, Konrad Oprzędek czy Krzysztof Jacek Hinz. W sprzedaży dostępnych jest kilka serii, a także e-booki.

d288j7o
Dowody na Istnienie Wydawnictwo
Rok powstania

2014

Adres

ul. Gałczyńskiego 7

Kod i miasto

00-362 Warszawa

Adres WWW strony internetowej

dowody.com

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d288j7o
d288j7o
d288j7o