Trwa ładowanie...
d11zzup

Dorota Szelągowska

ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Dorota Szelągowska jest polską dziennikarką, prezenterką występującą w programach telewizyjnych, autorką felietonów oraz współautorką książki "Makatka".

Dorota Szelągowska – kariera

Dorota Szelągowska jest córką Katarzyny Grocholi. Karierę rozpoczęła w Telewizji Polskiej jako prowadząca programu "Rower Błażeja", później pojawiła się też w Pytaniu na śniadanie, prowadziła też "Polskie lato" w telewizyjnej Jedynce. Dorota Szelągowska stała się rozpoznawalna jako dekoratorka wnętrz – prowadziła domowe rewolucje we własnym programie Dorota was urządzi. Współpracuje ze stacją TVN, można ja zobaczyć również w "Polowaniu na kuchnie" i "Polowaniu na mieszkanie".

Dorota Szelągowska to również felietonistka pisząca dla magazynu "Malemen", kobiecych miesięczników "Pani" i "Oliwia". Przy jej udziale powstawały teledyski Tomka Makowieckiego i Doroty Miśkiewicz.

Dorota Szelągowska w dialogu z matką

W 2011 roku powstała książka pt. "Makatka" – napisały ją wspólnie Dorota Szelągowska i Katarzyna Grochola. Książka zdobyła główną nagrodę w kategorii "Literatura" podczas rozdania nagród "Róże Gali 2011".

Publikacja ma formę felietonu, w którym matka i córka wymieniają się doświadczeniami, opowiadają o swoich przeżyciach i odczuciach, wskazując na różne odcienie życia rodzinnego. Jest to lekka literatura w dużej mierze opierająca się na biografii Grocholi, a matka i córka prowadzą dialog, prezentując swoje czasem zbieżne, czasem odmienne punkty widzenia.

Dorota Szelągowska
Data urodzenia

26.09.1980

Miejsce urodzenia

Trypolis

Bibliografia
d11zzup

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11zzup
d11zzup
d11zzup