WP
WP

Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska przez dwa lata była żoną Adama Sztaby ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Podziel się

Dorota Szelągowska jest polską dziennikarką, prezenterką występującą w programach telewizyjnych, autorką felietonów oraz współautorką książki "Makatka".

Dorota Szelągowska – kariera

WP

Dorota Szelągowska jest córką Katarzyny Grocholi. Karierę rozpoczęła w Telewizji Polskiej jako prowadząca programu "Rower Błażeja", później pojawiła się też w Pytaniu na śniadanie, prowadziła też "Polskie lato" w telewizyjnej Jedynce. Dorota Szelągowska stała się rozpoznawalna jako dekoratorka wnętrz – prowadziła domowe rewolucje we własnym programie Dorota was urządzi. Współpracuje ze stacją TVN, można ja zobaczyć również w "Polowaniu na kuchnie" i "Polowaniu na mieszkanie".

Dorota Szelągowska to również felietonistka pisząca dla magazynu "Malemen", kobiecych miesięczników "Pani" i "Oliwia". Przy jej udziale powstawały teledyski Tomka Makowieckiego i Doroty Miśkiewicz.

Dorota Szelągowska w dialogu z matką

W 2011 roku powstała książka pt. "Makatka" – napisały ją wspólnie Dorota Szelągowska i Katarzyna Grochola. Książka zdobyła główną nagrodę w kategorii "Literatura" podczas rozdania nagród "Róże Gali 2011".

Publikacja ma formę felietonu, w którym matka i córka wymieniają się doświadczeniami, opowiadają o swoich przeżyciach i odczuciach, wskazując na różne odcienie życia rodzinnego. Jest to lekka literatura w dużej mierze opierająca się na biografii Grocholi, a matka i córka prowadzą dialog, prezentując swoje czasem zbieżne, czasem odmienne punkty widzenia.

Dorota Szelągowska - Szczegóły autora
Data urodzenia

26.09.1980

Miejsce urodzenia

Trypolis

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP
WP