Dorota Sumińska
Dorota Sumińska jest lekarzem weterynarii, psychologiem zwierzęcym, publicystką i pisarką, autorką wielu książek o zwierzętach i podróżach oraz poradników.
Dorota Sumińska – życiorys
Dorota Sumińska to polska lekarka weterynarii urodzona w 1957 roku, prowadzi prowadzi gabinet w Warszawie. Pisze artykuły dla prasy, pracowała też w telewizji jako prowadząca programów "Zwierzowiec" (TVP1) i "Między kuchnią a salonem" (TVN), a także audycji radiowych "Wierzę w zwierzę" w TOK FM i "Zwierzenia na cztery łapy" w Radiowej Jedynce. Zaangażowanie Doroty Sumińskiej w sprawy zwierząt uwidacznia się też w jej licznych publikacjach i wywiadach.
W 1980 roku urodziła się córka Doroty Sumińskiej, Marta. Lekarka ma też wnuka Leona.
Dorota Sumińska – książki
Dorota Sumińska napisała poradniki dla miłośników zwierząt takie jak "Szczęśliwy pies" (2004), "Szczęśliwy kot" (2006), "Co warto wiedzieć o psie" (2009), "Co warto wiedzieć o kocie" (2009). W swoich publikacjach Sumińska bardzo często opowiada o zwierzętach, jednocześnie odnosząc się do wielu aspektów życia ludzi. Przykładem mogą być książki "Trudne tematy" (2006) czy "Zwierz w łóżku" (2009).
W dorobku pisarskim Doroty Sumińskiej znajdziemy też książki podróżnicze "Uśmiech gekona. Azja jakiej nie znacie" (2014) i "Balią przez Amazonkę" (2017), a także książki dla dzieci np. Wierzę w jeże (2011), "Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierząt" (2016) i "Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt" (2015).
W 2008 roku na półki księgarni trafiła autobiografia Doroty Sumińskiej zatytułowana "Autobiografia na czterech łapach czyli historia jednej rodziny", którą autorka kontynuowała w 2012 roku tytułem "Dalej na czterech łapach".
Dorota Sumińska to również współautorka kilku książek. Wspólnie z Dorotą Krzywicką i Ireną Stanisławską napisała "Jak wychować dziecko, psa, kota... i faceta" (2011), a razem z Pawłem Siczyńskim opracowała "Do serca przytul psa" (2006) i "Trudne tematy". W maju 2017 roku ukazał się też wywiad z Sumińską i Piotrem Najsztubem, który przeprowadziła Irena Stanisławska – "Najsztub i Sumińska. O Polsce, strachu i kobietach".
Podziel się opinią
Komentarze