Trwa ładowanie...
d41p41n
30-12-2021 11:00

Dom blisko rzeki. Saga rodu Casadio

książka
Oceń jako pierwszy:
d41p41n
Dom blisko rzeki. Saga rodu Casadio
Tytuł oryginalny

La casa sull’argine. La saga della famiglia Casadio

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wielu z nich ma czarne oczy i to samo niespokojne spojrzenie; inni mają oczy jasne i patrzą łatwym do rozpoznania wzrokiem marzycieli. W każdym z nich widzę tę samą historię: historię ziemi”.

Opowieść o tej niezwykłej rodzinie rozpoczyna się w chwili, gdy na początku XIX wieku Giacomo Casadio zakochuje się w Viollce Tosce, dziewczynie z romskiego taboru, i bierze ją za żonę. Od tej pory w rodzie mieszkającym w Stellacie przychodzą na świat to jasnoocy blond marzyciele, to ciemnowłosi czarnoocy umiejący czytać przyszłość. Casadiowie żyją w rozdarciu między niepohamowaną wolą przeciwstawienia się losowi a niebezpiecznym pragnieniem podążania za marzeniami. I każdy ze swych wyborów doprowadzają do samego końca niezależnie od tego, co nimi kieruje. Na przekór straszliwemu proroctwu, które pewnej burzowej nocy Viollca wyczytała w kartach tarota…

Rozciągająca się na dwa wieki saga rodzinna splatająca się z wydarzeniami odmieniającymi losy Italii. Epicka i niezwykle intymna opowieść, która przywraca magię marzeń i przekonanie o tym, co sprawia, że żyjemy naprawdę.

Dom blisko rzeki. Saga rodu Casadio
Numer ISBN

978-83-66661-48-6

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

408

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41p41n
d41p41n
d41p41n
d41p41n