Trwa ładowanie...
d4bhz23
d4bhz23

DNA - tajemnica życia

książka
Oceń jako pierwszy:
DNA - tajemnica życia
Tytuł oryginalny

DNA: The Secret of Life

Wydawnictwo
d4bhz23
83-7414-007-0_892_F.jpg
Inne
83-7414-007-0_892_F.jpg

Jak wyjaśniano dziedziczenie przed odkryciem struktury DNA? Co łączy Darwina z rozwojem eugeniki? Na ile kształtują nas geny, a na ile wychowanie? Czy zachodzi związek między liczbą genów a poziomem inteligencji? Na te i wiele innych pytań odpowiadają James D. Watson i dr Andrew Berry – autorzy tej książki, napisanej z okazji pięćdziesiątej rocznicy odkrycia podwójnej helisy.

Uczeni rozpoczynają swą opowieść od neandertalczyka. Dalej ukazują burzliwe dzieje rozwoju wiedzy: eksperymenty genetyczne Mendla, próby Erazma Darwina – dziadka Karola – wskrzeszenia życia przy pomocy prądu, przełom wywołany dziełem O powstawaniu gatunków, rolę Mein Kampf i uwikłanie nauki w haniebne epizody polityczne, „genetyczny odcisk palca” w kryminologii, aż po niebezpieczeństwa klonowania i żywność modyfikowaną genetycznie. Watson, opowiadając o swej drodze do odkrycia podwójnej helisy – przełomu w nauce XX wieku, zdradza tajniki medycyny i ukazuje kulisy pracy naukowca.

Czytelnik odnajdzie w książce Watsona i Berry’ego dzieje myśli ludzkiej, historię medycyny, celne obserwacje społeczne, powiązania nauki z władzą i pieniędzmi. To fascynująca opowieść o wyobraźni, napisana z werwą i poczuciem humoru, a jednak daleka od uproszczeń.

DNA - tajemnica życia
Wymiary

170x235

Oprawa

6

Liczba stron

440

Podziel się opinią

Share
d4bhz23
d4bhz23

d4bhz23
d4bhz23
d4bhz23