Trwa ładowanie...
d3nhsvq

Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?

książka
d3nhsvq
Oceń jako pierwszy:
Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?
Tytuł oryginalny

Why Don't Penguins' Feet Freeze?: And 114 Other Questions

Wydawnictwo
978-83-61428-09-1_24642_F.jpg
Inne

Dlaczego śpiące ptaki nigdy nie spadają z drzew? Czy okienka w samolotach muszą być aż tak małe? Z czego wynika jajowatość jajek? Co sprawia, że bumerangi wracają? Po co nam linie papilarne? I wreszcie, dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?

NA PEWNO nie raz zadawaliście sobie te i podobne pytania - na pierwszy rzut oka proste, często dotyczące zagadnień z życia wziętych. Czy jednak zawsze znajdowaliście satysfakcjonujące odpowiedzi?

KSIĄŻKA, którą trzymacie w rękach, udowadnia, że nauka okraszona sporą dawką humoru i zaprzęgnięta do wyjaśniania na pozór banalnych kwestii, staje się znakomitą i niezwykle pouczającą rozrywką. Po jej lekturze stanie się dla was jasne, dlaczego w chwilach zdenerwowania zasycha wam w ustach i co sprawia, że herbata zaparzona z jednokrotnie zagotowanej wody smakuje o wiele lepiej.

PRZED WAMI aż 115 różnorodnych, inspirujących pytań i odpowiedzi. Nie jest to jednak nużący monolog jakiejś mądrej głowy - nie obawiajcie się! Ta książka tętni życiem, mieszanką stylów i sposobów myślenia - napisało ją kilkudziesięciu specjalistów, pasjonatów i ciekawych życia ludzi z całego świata. To właśnie oni, odpowiadając na pytania zadawane przez czytelników magazynu "New Scientist", stworzyli ten niezwykły zbiór, który odniósł tak spektakularny, światowy sukces.

AŻ TRUDNO się powstrzymać, by nie przeczytać, dlaczego tuż przed deszczem chmury stają się czarne i jak to jest, że super glue nie klei się do wnętrza własnej tubki.

d3nhsvq
Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?
Numer ISBN

978-83-61428-09-1

Wymiary

130x195

Gatunek

Literatura popularnonaukowa

Oprawa

1

Liczba stron

248

Podziel się opinią

Share
d3nhsvq
d3nhsvq
d3nhsvq
d3nhsvq