Trwa ładowanie...
d44to7r
31 stycznia 2020, 13:32

Dialog motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie

książka
Oceń jako pierwszy:
d44to7r
Dialog motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie
Tytuł oryginalny

Motivational interviewing

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Najważniejsze dzieło przystępnie prezentujące dialog motywujący (DM) – efektywną metodę wspomagania zmiany. Obecne wydanie przedstawia nowy model DM oparty na czterech procesach: angażowania, ukierunkowywania, wywoływania i planowania. Jego twórcy – William R. Miller i Stephen Rollnick – pokazują, jak procesy te wyglądają w praktyce, opisują liczne zastosowania oraz rzetelnie dowodzą ich skuteczności.

Książka rozpoczyna się od gruntownego omówienia ducha i metody DM. Kolejne rozdziały zawierają szczegółowe wskazówki dotyczące ustanowienia silnej relacji roboczej, określenia przedmiotu uwagi i kierunku, wywołania i wzmocnienia u klienta motywacji do zmiany oraz sformułowania konkretnego planu działania. Autorzy opisują podstawowe umiejętności komunikacyjne wykorzystywane w DM, a zamieszczone przez nich przykłady dobitnie ilustrują, co należy robić, a czego unikać w trakcie skutecznego wdrażania DM w rozmaitych kontekstach. Przedstawiają także sposoby rozwijania biegłości w DM, integrowania go z innymi metodami oraz oceniania wierności wdrożenia interwencji. Podręcznik wzbogacają rozszerzona bibliografia oraz słowniczek terminów.

Książka stanowi obowiązkową lekturę dla specjalistów reprezentujących różne dziedziny opieki zdrowotnej, m.in. terapeutów uzależnień, psychologów klinicznych, psychiatrów, pracowników socjalnych, terapeutów rodzinnych, doradców, pielęgniarek, lekarzy i edukatorów medycznych.

Znakomity, przystępnie napisany przewodnik po teorii i praktyce. Opracowana przez W.R. Millera i S. Rollnicka metoda DM zasadniczo zmieniła nasze myślenie o pracy z mniej zmotywowanymi klientami, zwłaszcza w kontekście współczesnej opieki zdrowotnej, kładącej nacisk na oparte na dowodach interwencje krótkoterminowe. Czteroczęściowy model wprowadzony w tym wydaniu w dużym stopniu upraszcza sposób prowadzenia DM.

Dr Scott T. Walters, University of North Texas Health Science Center, członek MINT

Książka zawierająca najpełniejsze jak dotąd objaśnienie zasad DM z pewnością wywrze ogromny wpływ w szeroko pojmowanej dziedzinie zdrowia psychicznego. To podręcznik, który powinien być wykorzystywany na kursach psychologii, psychoterapii, pracy socjalnej i ogólnej opieki zdrowotnej.

Dr Timothy J. O'Farrell, Harvard Medical School

Nie spotkałam nikogo, kto tak trafnie jak Miller i Rollnick potrafiłby uchwycić istotę pracy z drugim człowiekiem w duchu dialogu motywującego, robiąc to jednocześnie tak spójnie. Ta książka może się przełożyć na oszczędność czasu, energii, zasobów. To lektura skłaniająca do refleksji, pogłębiająca znaczenie naszej pracy i naszego wysiłku, nadająca często nowy, budujący kierunek i wielką wartość naszym profesjonalnym działaniom.

Jadwiga Maria Jaraczewska, prezes

Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej

Dr William R. Miller, jest emerytowanym profesorem Wydziałów Psychologii i Psychiatrii Uniwersytetu Nowego Meksyku (Stany Zjednoczone).

Dr Stephen Rollnick, jest psychologiem klinicznym i wykładowcą na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Cardiff w Walii (Wielka Brytania).

Dialog motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie
Numer ISBN

978-83-233-3565-8

Wymiary

155x230

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

608

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44to7r
d44to7r
d44to7r
d44to7r
d44to7r

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj