Trwa ładowanie...
d20tlij
d20tlij

Delhi. Stolica ze złota i snu

książka
Oceń jako pierwszy:
Delhi. Stolica ze złota i snu
Tytuł oryginalny

Delhi

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
00090BF0_original_8E291434DFDC738F.jpg
Inne

Po wprowadzeniu otwartej gospodarki rynkowej w Indiach zapanował chaos niszczenia i tworzenia: slumsy i targowiska były burzone, a na ich miejscu wyrastały centra handlowe i apartamentowce, powstawały oszałamiające fortuny, młodzi ludzie robili zawrotne kariery, a luksus był na wyciągnięcie ręki. Ale transformacja dała też początek ogromnym nierównościom społecznym, a przemoc na ulicach osiągnęła niespotykaną dotąd skalę.

Rana Dasgupta pisze o współczesnym Delhi z liryzmem i empatią, wsłuchując się w głosy jego mieszkańców: miliarderów i biurokratów, handlarzy narkotyków i przedsiębiorców, mieszkańców slumsów i pracowników międzynarodowych korporacji. Są pokoleniem na zakręcie, a ich historie składają się na obraz miasta i społeczeństwa pogrążonego w wirze transformacji.

"Delhi" to literacki portret jednego z najszybciej rozwijających się współcześnie miast, ale to także opowieść o tym, co być może czeka nas wszystkich; to błyskotliwa analiza rozwoju i przyszłości globalnego kapitalizmu.

Delhi. Stolica ze złota i snu
Numer ISBN

978-83-8049-257-8

Wymiary

135x220

Gatunek

Reportaż

Oprawa

6

Liczba stron

512

Podziel się opinią

Share
d20tlij
d20tlij
d20tlij
d20tlij