Trwa ładowanie...
d16ydau
d16ydau

Dariusz Oko

Ksiądz Dariusz Oko to katolicki duchowny z kościoła rzymskokatolickiego Facebook.com
Ksiądz Dariusz Oko to katolicki duchowny z kościoła rzymskokatolickiego

Specjalności księdza Dariusza Oko to metafizyka, filozofia Boga oraz relacje pomiędzy filozofią a teologią. Katolicki duchowny aktywnie uczestniczy w debacie dotyczącej problematyki gender.

Dariusz Oko – życiorys

Dariusz Oko przyjął święcenia kapłańskie w 1985 roku. Tytuł doktora nauk humanistycznych z filozofii obronił w 1991 roku w Rzymie, kolejno habilitował się w 2001 roku. Ksiądz Dariusz Oko był pracownikiem naukowym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, rezydentem tamtejszej parafii, a obecnie uczestniczy w kilku projektach badawczych. Głośno krytykuje lewicę oraz ideologię gender.

Dariusz Oko – książki

W 2014 roku nakładem oficyny Wydawnictwo Biały Kruk na rynku wydawniczym w Polsce ukazała się książka m.in. księdza Dariusza Oko. O modnym temacie gender w kategoriach zagrożenia wypowiadają się również Benedykt XVI, Adam Bujak, Gabriele Kuby, Waldemar Chrostowski, Leszek Sosnowski oraz Leszek Stępkowski. Pozycja literacka pod znakiem publicystyka i felietony roztrząsa to zjawisko od każdej strony. Publikacje książkowe księdza Dariusza Oko ukazują się w księgarniach od 1991 roku, również za granicą.

Dariusz Oko
Data urodzenia

03.06.1960

Miejsce urodzenia

Oświęcim

Bibliografia
d16ydau

Podziel się opinią

1
Share
d16ydau

d16ydau
d16ydau
d16ydau