Trwa ładowanie...
d1l1wlh

Dariusz Oko

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Specjalności księdza Dariusza Oko to metafizyka, filozofia Boga oraz relacje pomiędzy filozofią a teologią. Katolicki duchowny aktywnie uczestniczy w debacie dotyczącej problematyki gender.

Dariusz Oko – życiorys

Dariusz Oko przyjął święcenia kapłańskie w 1985 roku. Tytuł doktora nauk humanistycznych z filozofii obronił w 1991 roku w Rzymie, kolejno habilitował się w 2001 roku. Ksiądz Dariusz Oko był pracownikiem naukowym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, rezydentem tamtejszej parafii, a obecnie uczestniczy w kilku projektach badawczych. Głośno krytykuje lewicę oraz ideologię gender.

Dariusz Oko – książki

W 2014 roku nakładem oficyny Wydawnictwo Biały Kruk na rynku wydawniczym w Polsce ukazała się książka m.in. księdza Dariusza Oko. O modnym temacie gender w kategoriach zagrożenia wypowiadają się również Benedykt XVI, Adam Bujak, Gabriele Kuby, Waldemar Chrostowski, Leszek Sosnowski oraz Leszek Stępkowski. Pozycja literacka pod znakiem publicystyka i felietony roztrząsa to zjawisko od każdej strony. Publikacje książkowe księdza Dariusza Oko ukazują się w księgarniach od 1991 roku, również za granicą.

Dariusz Oko
Data urodzenia

03.06.1960

Miejsce urodzenia

Oświęcim

Bibliografia
d1l1wlh

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1wlh
d1l1wlh
d1l1wlh
d1l1wlh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj