Trwa ładowanie...
dnrnvm1
26-05-2021 14:00

Daleki strzał

książka
Oceń jako pierwszy:
dnrnvm1
Daleki strzał
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Książka prezentuje wiedzę, którą powinien opanować każdy, kto zamierza strzelać na nieco większych dystansach. Idealna lektura dla myśliwych, którzy polują w górach lub na otwartych, rozległych przestrzeniach. Skorzystają z niej także ci, którzy są zainteresowani tematem sportowego strzelectwa długodystansowego.

Strzelanie długodystansowe wymaga wieloletniej praktyki, oczywiście sama wiedza zawarta w książkach, nie wystarczy, potrzebny jest trening praktyczny. Niektórzy sądzą, iż wystarczy mieć najlepszy sprzęt, by natychmiast wygrywać zawody czy trafiać każdą zwierzynę. To oczywiście nie jest możliwe.

Autor opisuje broń, celowniki, amunicję i inne oprzyrządowanie. Radzi, jak dobrać kaliber i pociski, jak powinna wyglądać obsada broni, montaż optyki czy mechanizm spustowy; zapoznaje też z technikami strzelania. Uczy, jak korzystać z dalmierzy i kalkulatorów balistycznych.

Książka zawiera także dwa opowiadania, które pokazują, iż mimo upływu czasu w taktyce działań strzelców wyborowych niewiele się zmienia. Mają znacznie lepszą broń i wyposażenie, ale o ich sukcesie decydują te same cechy charakteru – cierpliwość, upór w dążeniu do celu, wola pokonania wszystkich przeciwności i umiejętność przechytrzenia wroga.

Nikt, kto decyduje się na zostanie snajperem, nie szuka sławy. Od tego jest Hollywood.

Marek Czerwiński

Daleki strzał
Numer ISBN

978-83-11-16220-4

Wymiary

170x240

Oprawa

miękka

Liczba stron

190

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnrnvm1
dnrnvm1
dnrnvm1
dnrnvm1