Trwa ładowanie...
d2xupyh
25-05-2022 14:00

Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie [2022]

książka
Oceń jako pierwszy:
d2xupyh
Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie [2022]
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

To tu Wschód spotyka Zachód
Światowa mekka outsiderów, wyrzutków, ludzi szukających schronienia przed prawem i kapitalizmem. Komunistyczne państwo okadzone marihuaną, w którym dobry biznes można zrobić na szkole kitesurfingu albo na domu publicznym.

Andrzej Meller, znany reporter, podróżnik, pokazuje nam Wietnam nieznany. Kraj, w którym na powojennych zgliszczach wyrosło mozaikowe, pełne paradoksów społeczeństwo. To tu Wschód spotyka Zachód, socjalistyczna władza brata się z wielkimi koncernami, a amerykański narkoman oddaje swoje serce wietnamskiej prostytutce.

„Na ulicy czuć dym kadzideł, bo sprzedawcy otwierają piszczące żaluzje sklepów i modlą się pod nimi trzymając zapalone kadzidła, które potem wbijają w owoce na ołtarzu. Pachnie także grillowanym mięsem, kawą i marihuaną. Kakofonia klaksonów, hamulce autobusów, pijane okrzyki i bity żywej muzyki dudnią i skrzeczą na zmianę. (…) Na przeciw nas grzmiąca muzyką knajpa z wielką głową byka. To otwarty 24/7 Klub Crazy Buffalo. (…) Mimo że ledwie minęła piąta rano, ulice są pełne ludzi. Można powiedzieć, że Sajgon nigdy nie śpi w przeciwieństwie do Hanoi”.

Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie [2022]
Numer ISBN

978-83-240-8703-7

Wymiary

144x205

Oprawa

miękka

Liczba stron

400

Język

polski

d2xupyh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xupyh
d2xupyh
d2xupyh
d2xupyh