Trwa ładowanie...
d2wb13t
17-11-2015 00:00

Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie

książka
Oceń jako pierwszy:
d2wb13t
Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie
Tytuł oryginalny

Black Earth: The Holocaust as History and Warning

Rok wydania
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Zagładę Żydów przedstawia się jako tragiczny skutek szaleństwa jednego człowieka. Jak to możliwe, że Hitler pociągnął za sobą masy zwykłych obywateli? Przyzwyczailiśmy się myśleć, że Holokaust to przeszłość. Aż do teraz…
Zdaniem wybitnego historyka nie dostrzegamy realnego zagrożenia, przed którym stoimy teraz. Początek XXI wieku, z niepokojami w różnych rejonach ziemi, zatrważająco przypomina świat, który zrodził Hitlera. Strach przed obcymi, lęk o materialny byt, nienawiść i pogarda, których dziś jesteśmy świadkami, to poważne sygnały ostrzegawcze.
Timothy Snyder prezentuje przełomowe wyjaśnienie największej zbrodni XX wieku. Jak nikt dotąd przejrzyście opisuje zjawiska, które doprowadziły do Zagłady. Uwzględnia także perspektywę Polaków. Im lepiej poznajemy Holokaust, tym bardziej staje się on przerażający.
Czarna ziemia to książka pasjonująca i mądra, oparta na nieznanych dotąd źródłach. W przystępny sposób syntetyzuje dotychczasową wiedzę o Holokauście, jednocześnie wprowadza zupełnie nową perspektywę. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy próbują zrozumieć mechanizmy rządzące światem. Kiedyś i dziś.

Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie
Numer ISBN

978-83-240-3080-4

Wymiary

165x240

Gatunek

Historia powszechna

Oprawa

6

Liczba stron

592

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wb13t
d2wb13t
d2wb13t