Trwa ładowanie...
d20qeaf
d20qeaf

Corto Maltese – Baśń wenecka. tom 7

książka
d20qeaf
Oceń jako pierwszy:
Corto Maltese – Baśń wenecka. tom 7
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Seria
Corto Maltese – Baśń wenecka. tom 7
Materiały prasowe

Siódmy tom bestsellerowej historii przygodowo-fantastycznej o przystojnym obieżyświacie i awanturniku – kapitanie Corto Maltese.

W 1921 roku Corto ponownie przybywa do pięknej Wenecji, miasta tysiąca tajemnic. Kierując się wskazówkami zawartymi w liście otrzymanym od dawnego znajomego, ekscentrycznego angielskiego pisarza, stara się odnaleźć magiczny klejnot króla Salomona. Jednak nie tylko marynarz szuka legendarnego skarbu, dlatego rozpoczyna się krwawa rywalizacja. Na swojej drodze kapitan spotka masonów, okultystów, lokalnych patriotów oraz policjantów i zwyczajnych bandytów. Przygoda – na równi realna, co i mistyczna – zawiedzie Corto do jądra sekretów liczących wiele setek lat. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę „greckiego lwa, który zrzuca skórę węża Północy w mgłach Wenecji”?

Seria o marynarzu włóczędze i romantycznym awanturniku Corto Maltese rozgrywa się w różnych częściach świata. Corto przeżywa liczne przygody w egzotycznych krainach, wplątuje się w intrygi polityczne, a nawet bierze udział w niezwykłych wydarzeniach o charakterze mistycznym...

Twórcą cyklu jest sławny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927–1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów Indiańskie lato i El gaucho. Pratt kontynuował prace nad Corto Maltese przez 25 lat, w czasie których stworzył dwanaście obszernych tomów serii.

d20qeaf
Corto Maltese – Baśń wenecka. tom 7
Numer ISBN

978-83-281-3512-3

Wymiary

216x285

Oprawa

twarda

Liczba stron

104

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d20qeaf
d20qeaf
d20qeaf
d20qeaf
d20qeaf