Trwa ładowanie...
d3kbhnw

Colleen Hoover

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Murphy Fennell /

Colleen Hoover to amerykańska pisarka urodzona w 1979 roku w Sulphur Springs w Teksasie, która zadebiutowała jako autorka w 2012 roku. Pisze głównie książki obyczajowe i romanse klasyfikowane jako literatura młodzieżowa i New Adult. W czasie pięciu lat od swojego debiutu Colleen Hoover wydała kilkanaście powieści i kilka noweli, większość z tych publikacji trafiła na listy bestsellerów New York Timesa.

Colleen Hoover – publikacje

Pierwszą książką Colleen Hoover była książka "Slammed" (2012) wydana w Polsce jako Pułapka uczuć w 2014 roku. Debiutancka książka autorki trafiła na listę bestsellerów New York Timesa i została nominowana do nagrody Goodreads Choice Awards w kategorii Young Adult Fiction. Kolejne książki Colleen Hoover odnosiły równie spektakularne sukcesy – wydawane rokrocznie powieści dla młodzieży stawały się bestsellerami i szybko trafiły na międzynarodowy rynek książki.

Colleen Hoover – nagrody

W 2014 roku książkę "Maybe Someday" nagrodzono UtopYA Con Awards za najlepszy marketing. Książki "Confess" (2015) oraz "It Ends With Us" (2016) wygrały Goodreads Choice Awards w kategorii romans.

Colleen Hoover – życie prywatne

Colleen Hoover, z domu Margaret Colleen Fite, chodziła do szkoły średniej w Saltillo (Teksas), którą ukończyła w 1998 roku. W 2000 roku wyszła za Heatha Hoovera. Ukończyła studia na kierunku praca socjalna w Texas A&M University–Commerce i pracowała w zawodzie do czasu rozpoczęcia kariery pisarskiej.

Colleen Hoover – ciekawostki

Duży wpływ na decyzję Colleen Hoover o podjęciu się napisania pierwszej książki "Slammed", a następnie opublikowaniu jej, miał zespół Avett Brothers. Autorka użyła w swojej debiutanckiej powieści fragmentów tekstów piosenek ulubionego zespołu, a dzięki promocyjnej ofercie umieszczonej na jego oficjalnej stronie, publikacja trafiła do szerokiego grona odbiorców.

d3kbhnw

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kbhnw
d3kbhnw
d3kbhnw